Miközben a kriptopénzeket a jelenlegi pénzrendszernél hatékonyabbként tartják számon, a legtöbb kriptokereskedő egyenesen könyörög azért, hogy a javaikat fiathoz vagy az azokon alapuló biztosérmékez köthessék.
A Binance Research tanulmánya igazolta ezt a sejtést. Kimutatták, hogy a piac majdnem minden szereplője használ valamilyen fiat pénznemhez rögzített rejtvalutát.
A stabilcoinokat leginkább a kriptókra jellemző nagy volatilitás elkerülőiként ismerik. Néha szóba kerülnek csereeszközként is, de a legelterjedtebb felhasználási módjuk a kripto-fiat tőzsdei kereskedés területén van.
Elfogadottságuk mértéke rávilágít arra, hogy a kriptoipar erősen kötődik a fiat rendszerhez.
A Binance Research intézményi és VIP-partnereik között elvégzett kutatásából kiderült, miszerint „90%-uk USD-t használ mérőszámként”. Ez még inkább megerősíti a kutatást elindító elméletet, amely az USD-hez kötött stabilcoinok adopciós szerepét taglalja.
A jelentés ezen túl kitér rá, hogy „az USD alapú stabilcoinok, és az USD-ben számoló platformok vezetik a jelenlegi kriptopénz- és digitálisvagyon-ipart”.
A kapcsolat a fiat-függőség, és az elterjedés szintje között a tanulmány alapján azt mutatja, hogy a digitális eszközök szektorában működő pénzügyi intézmények legtöbbször a stabilcoinok segítségével szerzik meg első tapasztalataikat.
Nagy az átfedés a hagyományos piacokkal
A kutatás idején a megkérdezett résztvevők több mint fele fél lábbal még az részvénypiacon és a forexen is jelen volt, amely szintén a fiat felé húzó gravitációt bizonyítja.
Összehasonlításul – a hagyományos piacok jól kialakult fedezeti stratégiákkal rendelkeznek a részvények, opciók és egyéb ügyletek kezeléséhez, így csökkentve a piaci kockázatok mértékét.
Másrészről a kriptopiacon is megtalálható ezen származtatott ügyletek némelyikének a megfelelője – amelyek leginkább az intézményi szereplők számára hozzáférhetők.
Eközben a fiattal fedezett stabilcoinok – élükön a Tetherrel – valahogy átvették a vezető szerepet a befektetők mindegyikének szemében.
Circulating Supply of stablecoins since June 8th:
GUSD: -16 million
PAX: -36 million
TUSD: -42 million
USDC: +20 million
Tether: +280 million🤔
— Cas “Big 12 Auditor” Piancey (@CasPiancey) June 27, 2019
A jelenlegi felfutásnak köszönhetően a vezető kriptopénz sokakat elbódított az iparágban a 16 hónap utáni új árfolyamcsúcsával. Néhányan úgy vélekednek, ez a rejtélyes emelkedés nem történhetett volna meg a stabilcoinok iránti érdeklődés növekedése nélkül.
The renewed interest in the bull-market of crypto may seem a mystery to some, but perhaps it had to do with the catalyst brought by Libra, Paxos, and other stablecoins in the market!
— Paxos (@PaxosGlobal) July 2, 2019
Az egyéb típusú stabilcoinok, amelyek például árucikkekkel vagy más kriptókkal vannak fedezve – a jelek szerint ilyen nagy piaci mozgások között nem tudják megragadni a befektetők figyelmét.
A tények alapján a stabilcoinok csupán 30%-a működőképes. A fizikai árucikkekhez, aranyhoz vagy egyéb nemesfémhez kapcsoltak többsége halott projektnek tekinthető.
Olvastad már? A bitcoinkritikus bevallotta, hogy van bitcoinja
Forrás: bitcoinnews.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂