A szabályozóhatóság Dubaj különleges fejlesztési övezeteiben és szabad zónáiban lesz illetékes, kivéve a Dubaji Nemzetközi Pénzügyi Központot.
Mohammed bin Rashid Al Maktoum sejk, az Egyesült Arab Emírségek miniszterelnöke és uralkodója új törvényt jelentett be a virtuális eszközökről, valamint egy kriptoregulátor létrehozását.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Szerdai bejelentésében Al Maktoum sejk elmondta, miszerint olyan törvényt adott ki, amely jogi keretet hoz létre a kriptók számára az Egyesült Arab Emirátusokban, amelynek célja a befektetők védelme és „az iparág irányítására vonatkozó, nagyon is szükséges nemzetközi szabványok kialakítása.”
Emellett az uralkodó elmondta, hogy az újonnan létrehozott Dubai Virtual Asset Regulatory Authority, azaz VARA végrehajtási hatáskörrel rendelkezik majd az emirátus különleges fejlesztési és szabad zónáiban, kivéve a Dubai Nemzetközi Pénzügyi Központot.
„A virtuális eszközökről szóló törvény jóváhagyása és a dubaji virtuális eszközöket szabályozó hatóság létrehozása létfontosságú lépés, amely megalapozza az Egyesült Arab Emírségek pozícióját ebben az ágazatban. Egy olyan lépés, amelynek célja az ágazat növekedésének elősegítése és a befektetők védelme” – mondta a sejk.
Today, we approved the virtual assets law and established the Dubai Virtual Assets Regulatory Authority. A step that establishes the UAE’s position in this sector. The Authority will cooperate with all related entities to ensure maximum transparency and security for investors. pic.twitter.com/LuNtuIW8FM
— HH Sheikh Mohammed (@HHShkMohd) March 9, 2022
Al Maktoum sejk szerint a kriptotörvény előírja majd a dubaji lakosok számára, hogy regisztráltassák magukat a VARA-nál, mielőtt kriptóval kapcsolatos tevékenységet folytatnának.
A virtuális eszközökkel kapcsolatos tevékenységekkel foglalkozó vállalkozásoknak is jelenlétet kell létesíteniük Dubajban.
E tevékenységek közé tartozik a kriptotőzsde működtetése, a kriptovaluták átutalásának lebonyolítása, valamint a tokenek felajánlásával és kereskedelmével kapcsolatos egyéb szolgáltatások.
A közlemény nem közölte, hogy mely kriptovaluták tartoznak majd a törvény hatálya alá, de hozzátette, hogy a VARA a szabályok és ellenőrzések meghatározása mellett osztályozza és meghatározza a virtuális eszközök típusait.
Bárki, akiről kiderül, hogy megsérti az új törvényt, pénzbírságra számíthat, illetve felfüggeszthetik vagy visszavonhatják az üzleti engedélyét.
A Dubai Világkereskedelmi Központ igazgatótanácsa fogja meghatározni a jogsértések esetén alkalmazandó intézkedéseket.
Nem világos, hogy a jogi keret milyen hatással lesz az olyan szabad zónákra, mint a Dubai World Trade Centre, amely decemberben bejelentette, hogy átfogó zónává és a kripto, a kriptotermékek, az üzemeltetők és a tőzsdék szabályozójává kíván válni.
A Binance vezérigazgatója, Changpeng Zhao dicsérte a dubaji VARA létrehozását, mondván, hogy fontos a kriptovaluták szabályozási tisztasága – a kriptovezető 2021 októberében lakást vásárolt a városban.
Az Egyesült Arab Emírségeken belüli emirátusként Dubaj nagyrészt saját törvényekkel és szabályozásokkal rendelkezik, számos „szabad zónát” működtet, ahol az emberek cégeket alapíthatnak és kereskedelmi engedélyeket igényelhetnek.
A Dubai Financial Services Authority például a Dubai Nemzetközi Pénzügyi Központ pénzügyi szabályozójaként működik, és bevezette a kriptóra vonatkozó saját keretrendszerét.
Olvastad már? Sokszorosára növeli a minimálbért Venezuela
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!