A cikk információátadás céljával készült, igyekeztünk összeszedni minél több adatot arról, hogyan változik a világ országai közt a kriptopénzek szabályozása, adózása és bányászása.
Olvastad már? Öt dologra érdemes figyelni, ha tőzsdén szeretnél tokenkibocsátást indítani
Mindenki, akit egy kicsit is izgat a pénzügyi világ hallhatott már a kriptopénzekről, de a legtöbben csak felületesen ismerik a témát.
Ez annak tudható be, hogy nagyon kevés információ van arról a neten, hogy mi a kirptopénzek jogi álláspontja a világ különböző országaiban.
A cikkben kielemezzük a Forexnewnow kutatásának eredményeit, hogy megtudjunk még többet a kriptopénzek eltérő jelenlétéről, szabályozásáról és adózásáról.
A kriptoszabályozás térképe
Ha rátekintünk a térképre, akkor azonnal szembetűnő lehet, hogy a legtöbb országban semmilyen módon nincsenek szabályozva a kriptopénzek.
Azonban ezt nem azt jelenti, hogy ez nem változhat a jövőben, számos ország jelenleg is a kriptopénzek integrálásán dolgozik országa gazdaságába.
Azonban számos olyan ország van, a legtöbb a Közel Keleten és Dél-Kelet Ázsiában, mint például Egyiptom, Irán, Pakisztán, Szaúdi Arábia, melyek negatívan viszonyulnak a kriptopénzekhez, egyenesen betiltották őket.
A kriptotőzsdék térképe
A jelentés szerint a tőzsdék térképén 7 fő helyszínt érdemes említeni, ezek az Egyesült Királyság, Szingapúr, Hong Kong, Kína, Japán, USA és Dél Korea. Azt is fontos megemlíteni, hogy nagyjából 100 megbízható tőzsdének nincs biztos helye a térképen.
KriptoATM-ek térképe
A kriptopénz ATM-ek hagyományos szerepet töltenek be, mint a hagyományos pénzautomaták, segítségükkel vásárolhatunk és eladhatunk kriptopénzeket.
A legtöbb ATM plázák és repterek mellett találhatóak.
A térképen látszik, hogy leginkább a lakossággal arányosan változik az automaták száma, így olyan országokban, mint az USA és Kanada sokkal több a kriptopénz ATM.
Kriptoadózási térkép
A legtöbb ország még nem ismerete el a kriptopénzeket, mint törvényes fizetési eszköz, ez nem akadályozza meg az országokat, hogy adót szedjenek be utánuk.
A legtöbb ország elég kemény adókat szab ki a kriptopénzekből szerzett profitok után.
Az egyes politikai vélemények igen megosztottak Európában és Amerikában, de Ázsiára és Kelet Európára ez kevésbé mondható.
Az átlag adómennyiség 15-20 % között van, de akár 45% is lehet. A legtöbb országban azonban a szabályozáshoz hasonlóan az adózás sincs még körülhatárolva.
Kriptobányászási térkép
A legtöbb kriptopénz üzemeléséhez elengedhetetlen a bányászás, így számos cég fektetett több millió dolláros összegeket arra, hogy kriptopénzeket bányásszanak a világ számos pontján.
A térképen az látható, hogy mennyi áramot termelnek az egyes országok, de a térkép nem jelöli, hogy mennyi megy ebből bányászásra.
Kriptopénzérdeklődés térkép
Nehéz megbecsülni, hogy pontosan milyen gyakran is keresnek rá az emberek a kriptopénzekre, mivel a legtöbb országban nem ugyanazt a keresőoldalt használják. A Yandex, a Baidu és a Google adatai nem adnak pontos képet.
A Google Trends adatai alapján Dél Afrikában, Nigériában és Ghánában a legnagyobb az érdeklődés a kriptopénzek, különösen a bitcoin iránt.
Hogy összefoglaljuk látható, hogy az egyes országok közt nagyon eltérő a hozzáállás a kriptopénzekben. Nincs közös szabályozási rendszer és nagyon megosztott az egész.
Forrás: coinspeaker.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyd ki a többi hírt, és iratkozz fel hírlevelünkre. Ne felejtsd el nyomon követni oldalunkat a Facebookon az Instagramon és a Telegramon. Legyen szép napod!
Szeretnéd támogatni a munkámat, akkor itt tedd meg:
BTC: 34vcA11dH3AbVWkEbQraCvM2vNFkT6JFJM
LTC: MGfcUc7YSHLbYuoEEaoFvhZBLRW1KuSnRE
ETH: 0xe6E0D778d323786c1151163d2A3472989Fe7aA53
KÖSZÖNÖM!