Egyre többet hallani arról, miszerint Japán kriptojen fejlesztésére sürgeti jegybankját, hogy ilyen téren is versenyképesek legyenek Kínával szemben.
2020-ban jöhet a kriptojen?
A Reuters szerint japán vezető pártjának törvényhozói arra sürgetik a kormányt, hogy bocsássa ki az ország saját kriptovalutáját. A csoportot Akira Amari volt gazdasági miniszter vezeti, aki pénteken nyújtotta be terveiket tartalmazó javaslatát.
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
A hírek szerint a japán vezető politikai pártjának számító Liberális Demokrata Párt 70 politikusa dolgozik most is azon a projekten, amelyet tegnap jelentettek be.
A lépés egy héttel azután érkezik, hogy a LINE, japán legnagyobb közösségi hálózata „link” néven bejelentette saját kriptovalutájának elindítását.
Abe Sinzó miniszterelnök pártjának vezető törvényhozója kifejezte elképzelését, miszerint országának szorosabb együttműködésre van szüksége az Egyesült Államokkal, hogy megfékezzék a Kínában tervezett kriptojüan potenciális befolyását.
A Bloomberg arról számolt be, hogy a helyettes külügyminiszter kijelentette, reméli, hogy a Federal Reserve, 6 másik jegybankkal (beleértve a Bank of Japant is) közösen partnerük lesz majd a kriptovaluta-kutatásban.
Nakajama Norihiro, a javaslat összeállítója szerint:
„Megértjük, hogy a digitális jüan kihívást jelent majd a már meglévő tartalékvaluta rendszerre és a valuta hegemóniájára. Az Egyesült Államok nélkül nem tudjuk ellensúlyozni Kína azon törekvéseit, hogy felvegyék a versenyt a már meglévő tartalékvaluta és nemzetközi elszámolások rendszerével.”
Hozzátette, hogy a Kínai Jegybank digitális valutájának nagy esélye van arra, hogy standarddá váljon az ország digitális gazdaságra irányuló kezdeményezésein belül.
Az Egyesült Államok ez idáig csendes maradt saját CBDC-jét illető terveivel kapcsolatban, Lael Brainard Fed-kormányzó azonban nem régi beszédében elárulta, hogy egy kutatás alapvető lenne.
„A dollár fontos feladatából adódóan alapvető, hogy a CBDC-ket illető kutatások és irányelvfejlesztések élvonalában maradjunk.”
Kína és a Facebook fenyeget
Nakajama korábban úgy jellemezte a Facebook Libráját, mint a jegybankok katalizátorát arra nézve, hogy felgyorsítsák kutatásaikat a kriptopénzeket illetően.
Ha közösségi média monopolizálja a teret, és megvan a potenciálja arra, hogy a világ népességének kétharmada számára lehetővé tegye saját centralizált kriptovalutáját, akkor a globális pénzügyi stabilitás fenyegetése valódi.
Hozzátette, hogy a Librával kapcsolatos fő aggodalmak azok, hogy a jegybankok pénzügypolitikáját teszik kevésbé hatékonnyá.
Japán egyértelműen úgy tekint Kínára, mint versenytársra. Nakajama hozzátette, hogy „ha a jüan szélesebb körben kerül felhasználásra, mint a jen, az Japán gazdasági erejének és befolyásának csökkenéséhez vezethet közép és hosszú távon is.”
Valószínűtlen, hogy japán hamarosan bármilyen CBDC-t is kibocsátana, hiszen ennek technikai is jogi akadályai is vannak. Kína tehát továbbra is vezető szerepet tölthet be a területen.
Olvastad már? Bullish bitcoin piac van kilátásban a fontosabb piaci tényezők szerint
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂