Az argentin futballsztár, Lionel Messi várva várt Paris Saint-Germainhez való átigazolásának pénzügyi csomagja kriptoszurkolói tokenekben történő fizetést is tartalmaz – állítják különböző források.
Az argentin futball szupersztár, Lionel Messi, akit minden idők egyik legnagyobb játékosaként tartanak számon, állítólag kriptorajongói tokeneket tett a francia Paris Saint-Germain klubbal kötött pénzügyi csomagjában szereplő fizetési megállapodás részévé.
Az információ az ügyhöz közel álló forrásokból származik a Reuters szerint.
A 34 éves Messi, aki 13 éves kora óta az FC Barcelonánál játszott, a héten kétéves szerződést írt alá a Paris Saint-Germainnel (PSG), amely egy harmadik évre szóló hosszabbítási opcióval is rendelkezik.
Távozása a Barcelonától, amellyel négy Bajnokok Ligája-címet nyert, azután pecsételődött meg, hogy a spanyol La Liga pénzügyi fair play-szabályai miatt a klub számára fiskálisan ellehetetlenült, hogy továbbra is megengedhesse magának a sztárjátékost.
Messi hatszor nyerte el az európai gólkirályi Aranycipő és a FIFA Év játékosa díját is, és a hírek szerint évi 41 millió dolláros fizetést (plusz bónuszok) fog kapni a PSG-nél a 30 millió dolláros aláírási bónuszon felül – állítják a beszámolók.
Nasser Al-Khelaifi, a PSG elnöke egy e heti sajtótájékoztatón azt mondta, hogy amennyiben nyilvánosságra kerülnének az üzlet pontos számai, az emberek „őszintén szólva megdöbbennének azok láttán”.
Mivel a pontos részleteket még mindig titok övezi, a kriptoszurkolói tokenek Messi szerződésébe való beépítésének felosztása és feltételei nem ismertek.
A szurkolói tokenek továbbra is népszerűek a globális sportban, a nagy török multisportklub, a Fenerbahçe S.K. a héten 500.000 token kezdeti előértékesítését bonyolította le az Ethereumon, ami 30 másodperc alatt 1,75 millió dollárt hozott a klubnak.
A PSG 2018 óta maga is részt vesz a kriptobizniszben a Socios blokkláncplatformmal való partnerségén keresztül, amely Messi korábbi klubját, az FC Barcelonát is partnerként tartja számon számos más nemzetközi, magasan jegyzett klub mellett, amelyek közé az Atlético de Madrid, a Juventus, a Manchester City és még sokan mások tartoznak.
A szurkolói tokenek villámértékesítése kétségtelenül jövedelmező az érintett klubok számára, és még inkább elterjedt a világjárvány okozta tavalyi lezárások idején mint a klubok digitális jelenlétének fokozására, a bevételek növelésére és a szurkolók elkötelezettségének fenntartására szolgáló eszköz.
A modell kritikusai azonban azzal érveltek, hogy a tokentulajdonlással járó szavazati jogok a szurkolóknak csak kozmetikai beleszólást biztosítanak a klubok működésébe, és a szurkolók elkötelezettségének felesleges pénzzé tételét jelentik.
Olvastad már? Váratlan fordulat a Poly Network hackelési ügyében
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!