Kriptó segítségével szöktetett ki tőkét az államból Nicolas Maduro?

A spanyol sajtó egyik kivizsgálása azt sugallja, hogy az ország rezsimje egy offshore tőzsdére utalt bitcoint és egyéb kriptopénzeket.
Nicolas Maduro, Venezuela elnöke úgy tűnik, hogy jobban ért a kriptopénzekhez mint gondolnánk.

Miután megpróbálkozott egy nemzeti, olaj alapú kriptopénzzel, a Petroval, mely végül létre se jött, most úgy tűnik, hogy Maduro digitális valutákkal mentette ki az ország és saját vagyonát, hogy megmentse a hiperinflációtól, mellyel mindenki más küzd.
A spanyol média megírta, hogy létrehoztak egy speciális céget, a Jetman Payt, hogy gyűjtse és tartalékoljon nemzetközi valutákat, melyet a turistaadókból és a légitársaságok költségeiből származtak.
Ez volt Venezuela egyik legbiztosabb ércpénz forrása. A fizetések egy része Venezuelai bolivárban történt, melyet már senki sem akar birtokolni.
Ha a tőkét egyszer bitcoinba váltották, akkor a nemzetközi piacokra utalhatták, vagy visszaválthatták amerikai dollárba.
Az ABC forrásai szerint a bitcoint orosz, magyar, hong kongi és kínai tőzsdéken adták el, majd bankszámlákra utalták. Korábban a Petrot arra próbálták használni, hogy külföldi tőkét szerezzenek a Maduro rezsim számára.

A Venezuelai kormányt zárolták azamerikai bankszámlák létrehozásától, így kreatív módszerekhez kellett folyamodniuk a digitális valuták átirányításához.
Venezuela, ellentmondóan, de a világ egyik leginkább kriptobarát országa. A bányászást az infláció ellen használják, mivel az országban nagyon olcsó a villamosenergia. De ennek is vége lehet, ugyanis egyre gyakrabban fordulnak elő áramszünetek az országban.
A digitális valuták felhasználása volt az egyik módszer, amivel Maduro megkerülte az USA embargóját, hogy tőkét menekítsen ki az országból egy harmadik félen keresztül.
A bitcoin és a digitális pénzek átváltása nehézkes lehet magánszemélyek számára, de a cégek könnyen rendeznek nagymértékű eladásokat OTC szolgáltatásokon keresztül.

Lehet érdekel: Ez a cikk számos tippet tartalmaz a Binance DEX biztonságosabb használatához.

Jelenleg csupán két bitcoin csomópontot találhatunk Venezuelában, mely az abszolút minimum, de a blokklánccsomópontok hostolása sok erőforrást igényel. Venezuela már több éve alkalmazza a bitcoint, sokan akár kerestek is a bika piac néhány szegmensében.
Forrás: cryptovest.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Új DeFi projekt készül túlszárnyalni az Ethereumot és a Shiba Inut, miközben ára 800%-ot emelkedik

Vendégbejegyzés Miközben a kriptopiac a következő nagy mozgást várja, a DTX Exchange az, amely az utóbbi időben reflektorfénybe került 800%-os áremelkedésével. Bár az Ethereum és a...

Az SEC elállt a Coinbase elleni pertől

A Coinbase vezérigazgatója, Brian Armstrong az X-en jelentette be, hogy az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elállt a tőzsde elleni pertől. A hír izgalmat váltott...

Egyre több bűncselekményt követnek el kriptovalutákkal Oroszországban

Oroszországban egyre több bűncselekmény kapcsolódik a kriptovalutákhoz – közölte az ország Legfelsőbb Bírósága. Egy nemrég tartott ülésen, amelyen Vlagyimir Putyin elnök is részt vett, Irina Podnoszova,...

A Ripple és Cardano árfolyam-előrejelzés: Kitörés közeleg? Egy új kripto 10-szeres árnövekedést érhet el az AI piac kapcsolatai miatt

Vendégbejegyzés A vezető kriptovaluták, mint a Ripple (XRP) és a Cardano (ADA) az utóbbi időben jelentős volatilitást tapasztaltak. Az XRP árfolyama az elmúlt 30 napban kétszámjegyű csökkenést...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.