Kripto-oktatás jöhet New Yorkban

-

A frissen megválasztott Eric Adams, a város következő polgármestere szerint az iskoláknak fel kellene készítenie a tanulókat arra, hogy eligazodjanak a digitális eszközök és a kriptopénzek világában.
Emiatt pedig azt tervezi, hogy a város iskoláiban a tanterv részévé teszik a kripto-oktatást.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A CNN-nek adott interjújában a kriptopénzeket, mint új fizetési megoldásokat jellemezte a politikus, és felszólította az oktatási intézményeket, hogy tanítsanak a blokklánc-technológiáról és a digitális eszközökről is.

„Az iskoláknak a technológiát is tanítani kell, és az ehhez szükséges új gondolkodási módokat! Mikor a blokkláncról és a bitcoinról beszélek, megdöbbentően sok fiatal kérdez vissza, hogy az meg mégis micsoda?”

Politikusként azért is dolgozik, hogy a helyi vállalkozások elfogadják fizetőeszközként a bitcoint és a többi kriptopénzt.
A városnak „továbbra is az innováció otthonának kell maradni, bármilyen fejlődésről is legyen szó”.
Adams nézetei vegyes reakciókat szültek. Sokan úgy vélik, hogy az államnak biztosítania kell a megfelelő ismeretek megszerzését, hogy a jövőbeni befektetők tényleges tudással rendelkezzenek a területről, mielőtt bármiféle kapcsolatba lépnek a digitális eszközök piacaival.

Mások szerint a kriptopénzek csak spekulációra jók, és az iskoláknak először is rendesen kellene tanítaniuk a matematikát, történelmet, tudományt, nyelvtant, és a pénzügyet, mielőtt másba kezdenének.
A jövendő polgármester elmondta, hogy az első három havi fizetését bitcoinban fogja felvenni, de persze ez is vegyes fogadtatásra talált.

„Kedvelem Eric Adamsot, de nem hinném, hogy jó ötlet azt a kriptopénzt reklámoznia, amelyben a fizetését fogja kapni. Ez kicsit visszás nekem.”

A politikus mindenesetre elkötelezett, hogy New York az Egyesült Államok kriptós fellegvárává váljon.
A Bloombergnek adott rádió-interjújában azt is elmondta, tervezik, hogy egy saját coint is piacra dobnak, a MiamiCoin mintájára.

Nem New York lenne az első, amely iskolai szinten oktatna a bitcoinról, kriptopénzekről.
Idén márciusban Georgia államban hoztak törvényt arról, hogy a középiskolai tananyagban pénzügyi ismereteknek is szerepelnie kell, beleértve a kriptopénzeket is.

Olvastad már? 260 dolláron a Solana

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Közeledik a Bitcoin helyi csúcspontja? Elemzés és piacértékelés

A Bitcoin legújabb piaci mozgásai felvetik a kérdést, vajon egy helyi csúcshoz ért-e az árfolyam. Az elmúlt időszakban jelentős short pozíciók likvidálása, az Open Interest emelkedése,...

Hogyan kezelte Donald Trump a kriptovalutákat első hivatali ciklusa alatt?

Donald Trump 2016-os elnökválasztási kampánya során nem szerepelt a kriptovalutákról szóló konferenciákon, és a digitális eszközökről sem posztolt pozitív tartalmakat a közösségi médiában. Trump január 20-i...

Ezért száguldozik a Bitcoin 100 ezer dollár felett

Vendégbejegyzés A Bitcoin ($BTC) ismét rallyzik: péntek délután vizsgálva az elmúlt 24 órában 3,41%-kal, míg az elmúlt héten 9,07%-kal növekedett. A befektetők most abban reménykednek, hogy...

Donald Trump lesz az USA 45. elnöke – Ezek a kriptovaluták profitálhatnak leginkább

A Bitcoin ára rövid idő alatt meghaladta a 103.000 dollárt, majd tartósan ezen a szinten maradt, ami az amerikai kormány váltásával kapcsolatos optimizmus hatásának tulajdonítható....

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.