Kripto a köbön – hétzáró hírsaláta

-

Egész héten a kriptovilág legfontosabb híreiről tájékoztatunk titeket, különálló cikkekben. Most ebben a bejegyzésében mégis az elmúlt pár nap legfontosabb eseményeit foglaljuk össze számotokra egyetlen cikkben.

Bitcoin

A jegybankok hamarosan talán nemcsak az aranyat fogják felhalmozni, de hozzákezdenek annak digitális alternatívájának – vagyis a bitcoinnak a felhasználásához is. Ilyen kijelentéssel lepett meg minket a hét folyamán a bitcoin híres szónoka, Anthony Pompliano.

Mondta mindezt arra reagálva, hogy a központi bankok a történelem legnagyobb aranybeszerzését hajtják végre, mivel így biztosítanák magukat az amerikai dollárral kapcsolatos kockázatokkal szemben.

A Cointelegraph hét elején közölt cikkében felsorolja azt a 3 okot, amely miatt a bitcoin ára a 33%-os korrekció ellenére tovább növekszik majd. Ezek a régóta érintetlen bitcoinok, a bikafutam kezdetének időzítése (a bányászok lelépésekor), illetve a közeledő feleződés.

Az elmúlt két hétben sokat beszéltek a LedgerX legújabb termékének elindításáról, amellyel a történelem első, valódi bitcoinokhoz kötött határidős ügyletét vezette volna be a piacra – megelőzve ezzel a Bakktot.

Később azonban kiderült, hogy az Amerikai Határidős Árutőzsde Felügyelet nem adott engedélyt ilyen jellegű tevékenységre. Az egészben az a legérdekesebb, hogy az álhírek terjedéséhez maga a LedgerX is hozzájárult.

Habár a legutolsó bitcoinokat 2140-ben fogják kibányászni, a héten már a mindenkor létező bitcoinok 85%-a „elkészült”. Sok azonban ezek közül végleg elveszett, ha a tulajdonosok elveszítették hozzáférésüket a tárcáikhoz.

Az Egyesült Államokban továbbra is nyilvános megbeszélések folynak a bitcoinról és a blokkláncról. Kedden arról számoltak be, hogy több amerikai szenátor is nyíltan elismerte jelentőségüket, és a bennük rejlő lehetőségeket.

Az amerikai SEC saját csomópontok futtatását tervezi az Ethereum vagy az XRP hálózatán, annak ellenére, hogy számos olyan szabadon elérhető lehetőség van, amellyel minderre nem lenne szükség. Céljük, hogy jobban nyomon követhessék a kockázatokat, illetve javítsák a kriptotér előírásainak betartatását.

Pár héttel ezelőtt a bitcoinmilliárdos Mike Novogratz is kifejezte gondolatait a bitcoin árával kapcsolatban. Kijelentette, hogy szerinte már soha nem fog 5000 dollár alá esni annak értéke. Ettől függetlenül elismerte, hogy kissé ideges volt, amikor az 6000 dollár alá is benézett.

Másérmék ( Altcoin)

Érdekes véleményt osztott meg az etherről az intézményi befektetőkre specializálódott SFOX kriptotőzsde. Szerintük a második kriptopénz közel van ahhoz, hogy ne egy klassszikus altcoinként tekintsenek rá.

A kínai ipari és információtechnológiai minisztérium (CCID) kiadta a kriptopénzek 13. értékelését. Az utóbbi hónapokkal összhangban újra az EOS lett a befutó. Második helyen az ether, harmadikon pedig a TRON végzett. Meglepő volt a bitcoin pozíciója, amely a rangsorban 11.-ként kapott helyet. Összesen 37 projektet értékeltek 3 tényező szerint – ez a technológia, az alkalmazhatóság és a kreativitás.

Mikor jön el az altcoinok ideje? Egyáltalán érdemes rá várni?

Ezzel a kérdéssel kapcsolatban mondta Changpeng Zhao:

„A 2017-es és a soron követező altcoinszezonban az a különbség, hogy az új nem csak a fehér könyvekről fog szólni. A következő szezon projektjei már termékekkel és felhasználókkal fog rendelkezni. Továbbra is kockázati befektetésről lesz szó, de az ipar már sokkal egészségesebb lesz.

Ezen a héten is szó volt a Libra kriptopénzéről. A Facebook saját negyedéves értékelésében – amelyet az amerikai SEC-nek címzett – lemondott arról, hogy a kriptoprojekt bármikor is napvilágot láthat. Ennek oka a nagy szabályozási akadályok, illetve a tisztázatlan törvények.

Brad Garlinghouse Ripple-elnök nagyon kritikus a Facebookkal szemben. Úgy véli, hogy az, ahogy a Libra fehér könyvét írták, illetve az, ahogyan azt bemutatták, az egész kriptotérre negatív hatással volt, a Facebook pedig egyszerűen túl messzire ment. A Ripple még egy nyílt levelet is intézett a törvényhozókhoz, arra sürgetve őket, hogy ne vegyenek minden kriptopénzt egy kalap alá.

A Librára és a Facebookra azonban másként tekint a Bitwise Asset Investments is, amely ebben az évben kérvényezte az első bitcoin-ETF-engedélyt. Úgy gondolja, hogy a Facebook kezdeményezése 3 évvel előbbre hozta a kriptopénzeket.

Érdekes együttműködésre lépett a PundiX és a dél-koreai Samsung. Ez utóbbi saját Blockchain Walletjén keresztül fogja támogatni a PundiX kriptopénztárcájának, az Xwalletnek az integáricóját.

A Brave blokkláncböngésző mostantól elérhetővé tette a Twitter tartalomkészítőinek jutalmazását, a BAT segítségével. Ez a funkció egy ideje már elérhető a Youtube-on és a Twitchen, hamarosan pedig a Redditre, a Githubra és a Vimeóra is kiterjesztik.

Szintén érdekelhet titeket:
  • Indiában egyre többet beszélnek arról a törvényről, amely az összes kriptopénzt betiltaná. A Nesscom – amely egy jelentős indiai kereskedelmi szervezet – eközben a kriptopénzek és a blokklánc oldalára állt, és a lépés kockázataira figyelmeztet.
  • A kriptopénzek piacára lassan de biztosan belép az amerikai TD Ameritrade brókercég. Elindították ugyanis az új The Pit kriptováltót, amely a blockchain.com kriptotárcáival is összekapcsolható.
  • Az amerikai befektetők harmada érdeklődik a bitcoin iránt, amely nagyjából 21 millió embert jelent – derült ki a Grayscale kutatásából.

Ezek történtek tehát az elmúlt 7 napban, mi pedig köszönjük, hogy velünk tartottatok! Ahogyan észrevettétek, most mi is sokat dolgoztunk azért, hogy minőségi, tartalmas hírekkel legyetek ellátva.
Tartsatok velünk a héten is! 🙂

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek!

Legfrissebb bejegyzéseink

Gary Gensler, a SEC elnöke januárban távozik posztjáról

Gary Gensler, az Egyesült Államok Értékpapír- és Tőzsdefelügyeletének (SEC) elnöke hivatalosan bejelentette, hogy januárban lemond tisztségéről. A hírt csütörtökön erősítette meg egy Twitter-közleményben, valamint a...

Ripple (XRP) árfolyam elemzés 11.22.

Prémium Ripple (XRP) A piaci hangulat rendkívül bikássá vált, és a Bitcoin hamarosan eléri a 100 ezer dolláros mérföldkövet. Miközben a többi altcoin szűk sávban kereskedik, az XRP...

Vajon a BTC át tudja törni a 100.000 dollárt, és lesz-e visszahúzódás a kitörés után?

A BTC az utóbbi időben folyamatosan új csúcsokat döntött a héten, ma átlépte a 99.000 dollárt, és már csak egy ugrás választja el a 100.000...

250 milliárd dolláros Bitcoin-tartalék emelheti az árfolyamot 1 millió dollárra?

Ahogy a Bitcoin korlátozott készlete egyre inkább előtérbe kerül, úgy terjed az ötlet, hogy nemzetek kezdhetnek el nagyobb mértékben kriptovalutát felhalmozni. Donald Trump választási győzelme...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.