A piaci megfigyelők nagy érdeklődéssel várják a közeljövőben esedékes Piaci Bizottság, a FOMC ülését, illetve, hogy lesz-e kamatvégés, amely rövid távon befolyásolhatja a Bitcoin és más digitális eszközök kilátásait.
Egy közgazdász szerint ez rossz híreket hoz majd a befektetők számára.
Kamatemelés, jó vagy rossz?
Bár a kamatvágás pontos mértéke még nem végleges, az az általános várakozás, hogy a FOMC vagy 25 bázispontos csökkentés, vagy egy nagyobb, 50 bázispontos vágás mellett dönt.
Steve Hanke, a Johns Hopkins Egyetem neves közgazdásza elmondta, hogy a FOMC döntése a Bitcoin vagy más kockázatosabb eszközök esetében egy úgynevezett ’sell the news’ eseményt válthat ki, vagyis lendületet adhat egy eladási hullámnak.
Egy interjúban Hanke kifejtette, hogy ha 25 bázispontos csökkentést jelentenek be, az kriptopiaci eladási hullámot indíthat el, mivel a befektetők már beépítették ezt a lehetőséget a jelenlegi árakba.
Hanke megjegyezte, hogy a piac már beépítette a 25 bázispontos csökkentés várható lehetőségét, ami azt jelenti, hogy amikor a bejelentés megtörténik, a reakció a vártnál kevésbé lesz hangos, ami a kriptók között eladási hullámhoz vezethet.
Másrészt azt is felvetette, hogy az 50 bázispontos csökkentést a piac még nem vette teljesen figyelembe, és egy ilyen meglepetés akár emelkedést is okozhat az árakban.
A Bitcoin piaci körülményei kétesélyesek, mi következik?
Az infláció az Egyesült Államokban kezd enyhülni, és a Fed elnöke, Jerome Powell múlt hónapban kijelentette, hogy eljött az ideje a kamatvágásnak.
A kamatlábak most 5,25% és 5,50% között vannak, a legmagasabb szinten 23 év óta.
A FOMC kontextusában ezek a kamatlábpontok a jegybanki alapkamat változására utalnak, amelyet a Fed a gazdasági növekedés ösztönzésére és az infláció kezelésére állít be.
Alacsonyabb kamatok kellenek a magasabb kockázatú eszközök növekedéséhez
A kamatlábak csökkentése kedvezőbb környezetet teremthet a kriptovaluták számára.
Az alacsonyabb kamatok azt jelentik, hogy a hagyományos megtakarítási számlák és a fix jövedelmű befektetések, mint például a kötvények, kevesebbet fognak hozni, ami arra ösztönözheti a befektetőket, hogy a kriptovaluták felé forduljanak, mivel azok kockázatosabbak, de jobb hozamot is nyújthatnak.
Mégis, megjósolni, hogyan reagál a piac egy kamatvágásra, elég bonyolult.
A várható csökkentés az egyik tényező, amely hozzájárult a Bitcoin idei emelkedéséhez, ami kérdéseket vet fel arról, hogy vajon ezt a lehetőséget már beárazta-e a piac.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A WIF piaci növekedése: Az elemzők 10%-os növekedést prognosztizálnak a 8%-os emelkedés után.
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.