John Reed Stark volt SEC ügyvéd nemrég a Twitteren kritizálta a kriptovalutákat, mint kudarcos befektetéseket.
Egy sor tweetben Stark felvázolta az okokat, amelyek miatt szerinte a kriptovaluták kudarcot vallanak mint befektetések, valuták, értéktárolók, pénzügyi megoldások a bankok nélküliek számára és biztonságos menedékek.
Having worked as a lawyer in the SEC Enforcement Division for 18 years, below are some objective and independent thoughts on crypto’s failures. I’ve no stake in the crypto game, and am a frequent SEC critic, so please don’t shoot the messenger.
Crypto fails as an "investment”…
— John Reed Stark (@JohnReedStark) April 29, 2023
A kudarcokhoz hozzájáruló jelentős tényezőként említette a szabályozási felügyelet, az átláthatóság és a fogyasztóvédelem hiányát.
Stark, akinek nincs érdeke a kriptopiacon, és aki a SEC gyakori kritikusa, kiemelte a piaci manipuláció, a bennfentes kereskedelem és a csalás elterjedtségét a kriptopénzek területén.
Stark szerint a kriptovaluták mint pénznemek volatilitásuk, magas díjaik, megterhelő adóik és végtelen kockázataik miatt buknak meg.
A kriptovaluták értékmegőrző narratíváját is cáfolta, azzal érvelve, hogy hiányzik belőlük a használhatóság és a belső érték.
Ami azt az állítást illeti, hogy a kriptovaluták pénzügyi megoldást jelenthetnek a banki szolgáltatásokkal nem rendelkezők számára, Stark a „ragadozó integráció” és az affinitási csalás példájának nevezte, amely a hátrányos helyzetűeket és az elégedetlenkedőket veszi célba.
Tweetekben Stark arra is rámutatott, hogy a kriptoplatformok csődje esetén hiányzik a kormányzati felügyelet és védelem, így az ügyfelek kevés jogorvoslattal rendelkeznek.
Ezt szembeállította a hagyományos pénzügyi szolgáltatásokkal, amelyeknek beépített befektetői védelme és felügyelete van.
Meg kell jegyezni, hogy Stark kritikája némi ellenérzéssel találkozott a kriptoközösség részéről.
Ari Paul, a BlockTower Capital informatikai igazgatója azt válaszolta, hogy a kriptoipar talán nem lenne olyan problémás, ha a szabályozók inkább felügyeletet biztosítanának, mint akadályozást.
Paul azzal érvelt, hogy egy ilyen felügyelet csak a tavalyi évben legalább 10 milliárd dollárt takaríthatott volna meg a lakossági befektetőknek.
Válaszában Stark elismerte, hogy a kriptokereskedési platformokat regisztrálni kellene, és hogy a SEC kezd intézkedni, bár megjegyezte, hogy a hivatal csak polgári jogi vádakat emelhet, ami nem mindig eléggé visszatartó erejű.
Olvastad már? A Twitter betör az újságírás területére
Kiemelt kép: Jernej Furman
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.