A legújabb kutatások a bitcoin árfolyama és a globális pénzkínálat közötti kapcsolatot vizsgálták, és megállapították, hogy ezek erősen korrelálnak egymással.
Szeptember 25-én a Lyn Alden Investment Strategy alapítója bejelentette, hogy nemrég bemutatott kutatási tanulmánya a globális pénzteremtést más eszközosztályokhoz képest mérte.
Alden tanulmányából kiderült, hogy a bitcoin eddigi története 83%-ában a globális pénzkínálat (M2) irányába mozog, méghozzá nagyobb mértékben, mint más eszközök.
A Bitcoin erős korrelációt mutatott a globális likviditással, ami potenciális „likviditási barométerré” teszi – jegyezte meg a kutatás.
Bitcoin-likviditási barométer
Ahogy a globális likviditás bővül, amit olyan mérőszámokkal mérnek, mint a M2 pénzkínálat, a bitcoin ára jellemzően emelkedik, fordítva, a likviditás csökkenése esetén a bitcoin ára csökken.
A 2013 májusától 2024 júliusáig tartó vizsgálati időszakban a kutatás 0,94-es korrelációs együtthatót mutatott ki a globális likviditással, ami rendkívül érzékeny kapcsolatot jelez.
Az M2 pénz a pénzkínálat mérőszáma, amely magában foglalja a készpénzt, a folyószámlabetéteket és a könnyen pénzre váltható eszközöket.
Ezenkívül tartalmazza az M1 pénzt, beleértve a fizikai valutát, a takarékszámlákat és a rövid lejáratú betéteket.
A gazdaságban rendelkezésre álló pénzmennyiség mutatójaként is használják, ami befolyásolja az inflációt, a kamatlábakat és az általános gazdasági tevékenységet.
Más eszközök összehasonlításakor Alden megjegyezte, hogy a részvényeknek vannak jövedelmeik, az aranynak pedig „védekezőképessége” van, ez pedig befolyásolhatja a korrelációjukat.
„A bitcoint alapvetően úgy kezelik, mint a kockázati aranyat. Tehát ez a legmagasabb korrelációval rendelkezik.”
A kutatók megállapították, hogy a bitcoin globális likviditással való erős korrelációját befolyásolja a magas volatilitása, ami torzíthatja a rövidebb távú korrelációkat.
A tanulmány arra a következtetésre jutott, hogy ez a globális likviditással való korreláció a bitcoint „értékes makrogazdasági barométerré teszi a befektetők és kereskedők számára”.
„A Bitcoinra úgy is gondolhatunk, mint egy tükörre, amely a globális pénzteremtés ütemét és a dollár relatív erejét tükrözi.”
Az év elején Lyn Alden megjósolta, hogy a BTC ára két éven belül eléri a 200.000 dollárt.
Növekvő M2
A hét elején „Game of Trades” piaci elemző azt mondta 247.000 X-követőjének, hogy az M2 pénzmennyiség az 1960 óta legmélyebb zsugorodási szintet elérő pénzkínálat után ismét növekedésnek indult.
ALERT: M2 money supply has now entered expansion
After reaching the deepest contraction level since 1960 pic.twitter.com/DX8eXo1ytC
— Game of Trades (@GameofTrades_) September 23, 2024
A St. Louis-i Federal Reserve szerint az M2 pénzmennyiség 2022 márciusában kezdett el csökkenni, majd 2024 márciusában ismét növekedni kezdett. Jelenleg 21,17 billió dollár az Egyesült Államokban, ami 2%-os növekedést jelent az elmúlt hat hónapban.
A bitcoin árfolyamára gyakorolt hatása rendkívül bullish, mivel ahogy azt számos elemző előrejelezte, a kriptopiac bikafutása a negyedik negyedévben kezdődik.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Svédország pénzmosással vádol több kriptotőzsdét is
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.