A Slush Pool tulajdonosának, a Braiins-nek az üzletfejlesztési vezetője, Edward Evenson elmondása szerint nagy mennyiségű bányagép hagyja el éppen Kínát.
Ezek összteljesítménye akkora, mint egész Quebec bányászkapacitása.
A cél Európa és Észak-Amerika. Evenson úgy írta egy tweet-sorozatban, hogy a kínai bányászok már megcélozták az európai országokat, de Kazahsztánba is sokan települnek át.
„Jelenleg mi intézzük nagyjából 3-400 MW kapacitású bányászgép disztribúcióját Észak-Amerika és Európa területére. Néhányan pedig Kazahsztánt választották.”
Hogy el tudjuk képzelni, mekkora teljesítményről van szó, a 400 megawatt nagyjából megegyezik a kanadai Quebec tartomány 90 bányászlétesítményének a fogyasztásával.
Kína döntése, amely szerint a környezetvédelmi aggályok miatt erősebben lép fel a BTC-bányászattal szemben, rendkívül gyors átrendeződéseket eredményezett a bányászok körében.
A tiltás oka amúgy vélhetően a digitális jüan támogatása ilyen eszközökkel is.
A becslések alapján áprilisban Kína területéről érkezett a globális hashráta 65%-a. Az intézkedések hatására viszont számos cég úgy döntött, áthelyezik a létesítményeiket.
Az egyik ilyen például a BTC.TOP, amely egymagában a teljes hashráta 2,5%-át adja.
Amellett, hogy a bányászgépek körében is hamar elkezdődött a kiárusítás, maguk a cégek, például a MicroBT és a Bitmain, felgyorsították a diverzifikácós folyamataikat.
„Ezeknek a cégeknek amúgy is érdekük, hogy minél több lokációt tudjanak lefedni. A mostani események ezeket a törekvéseket csak felgyorsították.”
A bitcoin-bányászat mostani kritizálása az energiaigény miatt változtatni fog a kínai eredetű hashráta mértékén. Az amerikai bányászok ezt már régóta várják, ráadásul ez valószínűleg a hatékonyságot is növelni fogja.
Michael Saylor, a MicroStrategy ügyvezetője ennek kapcsán egy interjút is adott a CNN részére:
„Én úgy látom, beindult egy folyamat, amely során rengeteg hashpower érkezik az Államokba, de a világ többi részére is megy.”
"#Bitcoin is the greatest customer for renewable energy in the world. In the history of the world!"
@michael_saylor CEO @MicroStrategy weighs in on China’s #crypto crackdown, Iran’s ban on #mining, and having happy shareholders.
PART 2 pic.twitter.com/hpxv6OaXby
— Julia Chatterley (@jchatterleyCNN) May 27, 2021
Quebec az elmúlt pár év során lett népszerű a bányászok körében, köszönhetően az olcsó áramnak. A vízenergiára a jelentések szerint már több tucatnyi vállalat alapozza a tevékenységét.
A Côté of Hydro-Québec elmondása alapján mindenki jól jár azzal, hogy a bányászok Kína helyett inkább Kanadát választják, hiszen bőségesen áll rendelkezésre az olcsó vízenergia.
„Ha ezek a cégek a megújuló energiát használják a kínai szénerőművek helyett, az egész iparág közelebb kerül a kisebb szénlábnyom eléréséhez.”
Olvastad már? Hogyan alakítsd ki kriptovaluta portfóliódat kezdőként 2021-ben? – A BitPadre tippjei
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!