KingsCrown: beszélgetés egy kriptolegendával

-

KingsCrown ismert név a kriptovilágban – 2010-ben kezdte az ipart, és a mai napig benne van. Saját honlapot indított Financial Underground Kingdom néven, exkluzív interjúkkal és jóféle cikkekkel.
A Boxmining nemrég feltett neki néhány provokatív kérdést, és kifaggatta, mi a véleménye a kriptovilágról.

Hogyan találkoztál először a kriptopénzekkel?

2010-ben egy ausztrál barátom szólt, hogy „Haver, vásárolj, és bányássz bitcoint, meg fogunk gazdagodni!”. Adott néhány coint, segített beállítani a bányászprogramot, és elmondta, hogyan használjam Gavin Andresen faucet-jét.
Akkoriban email-fiókonként 1-1,5 BTC-t adott a faucet. Viszont mivel semmit sem ért, néha még arra is lusta voltam, hogy kattintsak érte. De azért lett onnan pár bitcoinom.
Aztán a bányászatot is csináltam, amíg GPU-val lehetett. Volt egy saját bányakopunk (mining pool), és egy pókeroldalunk, BTC-s tétekkel.
A pókert meghekkelték, és a pool sem volt túlságosan sikeres, de azért rendesen fizettünk a résztvevőknek. 1 dollárba került 1 BTC kibányászása, amit el tudtunk adni 20-ért. Elég jó profitnak számított. Nagyjából 2013-ig működött a dolog, aztán már nem foglalkoztam vele.
Kihagytam másfél évet. A barátom, aki megmutatta a bitcoint, szerinted gazdag? 2013-ban az összes coinját elköltötte a Silkroadon
Hallgatnunk kellett volna rá, venni egy nagy rakással ’10/11-ben, de nem tettük, és ami volt, azt is eladtuk 20 dolláron, mert az egy 1000%-os emelkedés utáni árfolyamot jelentett.
Valamivel később benne voltam az egyik ismert altcoin bányakopban, amely azóta megszűnt, de a felhasználási szabályzat alapján az ottani adatokat megosztottuk a saját blogunkkal. Persze néhány felhasználó meglepődött, hogy hírlevelet kap egy ismeretlen blogtól, és azt hitte, hogy spam.
Srácok, tessék elolvasni a felhasználási feltételeket, és persze tessék örülni az ingyen információknak. Ezek voltak a régi szép idők. 2013/14-ben már verifikáció kellett a hírlevél-feliratkozáshoz, hiszen a régi tagok közül sokan leléptek.
Senkinek sem kell egy feliratkozói lista, ahol a tagok nem olvassák a leveleiket.

Voltál valaha is gyanakvó a kriptóval kapcsolatban? Ha igen, mi győzött meg arról, hogy ez a terület igazi lehetőségeket tartogat?

Alapvetően nem gyanakodtam sosem. Persze 2011-ben még nem nagyon értettem, mire is lenne jó ez a BTC, és az emberek miért csinálnak újabb és újabb kriptopénzeket. Nem is volt egyszerű meggyőzni az embereket, hogy mi értelme van a sok klónnak.
Az első altok, amiket vettem, még ’13-ban, a litecoin és a namecoin voltak, a BTC-E tőzsdén. Szerettem azt a váltót, és az meg is mentett a MtGox meg a hasonló csalásoktól. Sajnos végül ők is csalókká váltak, miután a Wex tőzsde, amellyel kapcsolatban voltak, bedőlt.
Ki kellett volna vennem onnan a pénzt, de elég tököseknek látszottak, hogy kiálltak az SEC vizsgálat ellen is, szóval hagytam náluk valamennyit, hogy kapjanak egy esélyt. Persze elbuktak, és szerintem sosem látom viszont őket.

Próbáltad meggyőzni a családodat, hogy szálljanak be a kriptóba?

Egyáltalán nem. Sosem próbáltam új embereket szerezni, mert nem akarom, hogy bárki is hibáztasson később. Kizárólag azokkal foglalkozom, akik már benne vannak a buliban, ingyen megosztom velük az információim, hogy tudjanak pénzt csinálni.
Bőven van pénz itt mindenkinek, szóval ingyen csinálom, nyilvánosan. A fizetős csoportok, kurzusok szerintem csalók, a kezdők nem tudnak ott sikereket elérni.
Márpedig valamilyen szinten, valamelyik témában mindenki kezdő.

Melyek a kedvenc kriptóid, és miért?

Azt hiszem, itt meg kell említenem, hogy több, mint 300 féle kriptót tartok. Persze kedvenc, vagy amiben nagyobb összeg áll… olyan is van. Néhány coint nehéz számon tartani, ha a tartott mennyiség alig 0,001 BTC-t ér – persze csak addig, míg nem pumpol egy tízezerszerest.
A Litecoin volt az első kedvenc. Először azt vettem, és jól is jártam vele. A csapattal is jó kapcsolatot ápolok, és tetszik a hozzáállásuk is, ahogyan az LTC-t ért kritikákat kezelik.
Vicces dolog, de mielőtt a litecoinon bevezették a Segwitet, nyilvánosan fogadtam a fejlesztőcsapat egyik vezetőjével, Xin Xii-vel, hogy mikor sikerül megoldaniuk az integrációt.
Ő vesztett, és korrekten ki is fizetett. Emellett a blogon az egyik első interjút a TheMage néven ismert tagjukkal készítettem.
Az ExclusiveCoin, egy DASH-fork, egyben a legrégebbi PoS coin. 5 éve vannak a piacon, a fejlesztőik folyamatosan dolgoznak, az olyan nagy tőzsdéken érhetők el, mint amilyen a Bittrex. Ez figyelemre méltó. Náluk most éppen lánccsere van/volt, attól függően, hogy ki mikor olvassa ezt a cikket. Kíváncsi vagyok, hogyan fog működni.
BNB, bizony, a Binance coinja. Persze beszélhetünk a centralizációról, de ebben a coinban nagy lehetőséget látok. Rengeteg felhasználója van, és nem úgy tűnik, hogy bármi megállíthatná őket, főleg, ha a DEX, amit indítanak, tényleg az elképzelések szerint működik. Hiszek a BNB-ben, és persze abban is, hogy látunk tőlük még néhány őrült pumpot.
IOTA, meg ez az egész internet of things cucc. Nem tudjuk melyik projekt fog győzni a végén ezen a területen, de nekik nagy előnyük van a többiekkel szemben.
Jó közösség, listázás nagy tőzsdéken, komoly emelkedések. Technológiailag talán nem a legjobb coin, amely az IoT úttörője lehet, de sok olyan fejlesztés várható náluk, amellyel azzá válhatnak.
Ötödiknek az Ethereumnak kell lennie. Nem azért, mert szeretem, hanem azért, amit elért. Pénzt lehet vele csinálni, tömegével vannak már ráépülő termékek, tokenek, dAppok. Talán idővel az EOS vagy a TRX átveszi a vezetést tőle, de most az van, hogy ha kriptózol, legyen ETH-d is.

Melyik projekteket utálod a legjobban?

Nem vagyok az az utálkozós típus, szerintem mindenki meg tudja találni a helyét a kriptoszférában. Persze nem szeretem azokat a projekteket, melyek pénzzel tartoznak nekem és másoknak. Ormeus, Cobinhood, ANON, HitBTC, Cryptopia.
Az ANON és az Ormeus lánccserét hajtott végre, eléggé kérdéses módon, és így sok embertől kicsalták a pénzét. A Cobinhood és a Cryptopia nem engedte kiutalni a tárcáikból a coinokat, és a natív tokenjüket is eldumpolták.
A HitBTC nagyon magas kiutalási díjakat számolt fel, nem fizették ki a referral jutalmakat, és accountok tömegét zárolták, indoklás nélkül.
Mondhatjuk, hogy ezt az ötöt utálom. Nem mindegyik számít annyira, de a HitBTC azért komoly volument kezel, és még mindig nagy pénzek forognak rajta.

Mire használod a kriptókat?

Leginkább kereskedek velük, de pl. VPN-t is szoktam vásárolni. Inkább értéktárolónak gondolom a kriptopénzeket, nem ténylegesen pénznek, amivel vásárolhatok.
Meg persze másokat dotálok, támogatok vele. Ezt viszont nagyon szeretem a kriptóban, nagyon egyszerűen támogathatod mások munkáját.
Utazáskor szoktam BTC-t magammal vinni. Sosem tudhatod, mikor találkozol valami tuti lehetőséggel.

Hogyan látod, 2025-ben hol fog tartani ez az egész kriptopénz, blokklánc dolog?

Nekem az nagyon messze van, ennyire előre nem szoktam tervezni, és jósolni sem. Kereskedőként is daytrader vagyok. De ha minden úgy megy, ahogy eddig, akkorra rengeteg ember fog kriptót használni, csak nem fognak tudni róla.
Ezt külön is kellene választanunk. Használhatsz blokklánc-technológiát kriptopénzek nélkül, mármint igazi, decentralizált kriptopénzek nélkül is. Ezért is vicces, hogy sokan azt hiszik, a blokklánc terjedése majd jó lesz a bitcoinnak is. Nem lesz, a kettő nem ugyanaz.
Azt hiszem, 2025-re a bitcoin érhet akár 100k dollárt is. Most emlékezzünk is gyorsan vissza, hány vicces előrejelzés kezdődött úgy, hogy „lehet”.
Ezt azt jelenti, hogy nem, egyáltalán nem biztos. Persze szeretném
Egy előrejelzés, amely úgy indul, hogy „lehet” és ott a dátum, vagy egy olyan, hogy „lesz”, de dátum nélkül, egyszerűen értelmetlen.
Az előrejelzésem szerint a bitcoin egymillió dollár lesz. De nem mondom meg, mikor. Nézd majd meg a csártot 2222-ben. Van értelme ennek a jóslatnak? Nincs. Persze, elmondtam, hogy mi lesz, csak azt nem, hogy mikor.

Miért érdekel a Steemit, és a STEEM?

Még a BitShares révén ismertem Dant, a Steemit alkotóját. Szólt, hogy valami újba vág bele. Én voltam az első blogger, aki annak idején a STEEM-ről írt, és miután üzent nekem, a Steemiten is írni kezdtem. Tényleg újdonság volt, pénzt tudtál csinálni úgy, hogy ugyanazokat posztoltad, mint a Facebookon.
Sokáig csak szégyenlősen néztem, ahogy mások posztolnak, pénzt keresnek vele, és ezzel senkinek sem ártanak, szóval én is belevágtam.
Mivel már sok követőm volt más fórumokon, és a saját blogon is, természetesen a Steemiten is felkeltettem a figyelmet. Hamar a top szerzők közé kerültem.

Mostanában mivel foglalkozol?

Főleg a saját blogot fejlesztem, és terjesztem a passzív jövedelemszerzésről szóló oktatófüzetet. Sokat dolgozom azon, hogy az emberek megismerjenek, és ne legyenek átverve különböző csalók által.

Olvastad már? Egy veterán kriptoblogger ekönyve: Passzív jövedelem kriptopénzekkel

Emellett néhány projektnek is besegítek, hogy nagyobb hírverést kapjanak, és rendes információk kerüljenek ki róluk.
Néha közvetlen megkeresést is kapok, hogy álljak be bizonyos projektek mögé, de igazából jobban szeretek azzal foglalkozni, ami nekem tetszik, és hagyni, hogy a dolgok a maguk útján menjenek. Függetlennek lenni a legjobb, szerintem legalábbis.

A STEEM-mel kapcsolatban hogy látod, inkább blogger, vagy inkább protokoll platform lesz a jövőben?

Úgy vélem, jó úton halad, hogy platform-coin legyen. Egyre több és több ember tesz hozzá valamit a blokkláncához, és a kezdeti elképzelés, hogy a Steemit segítségével egy bloggerfelületet hozzanak létre, lassan elhalványul.
Mostanra vannak játék-dAppok, videómegosztók is. Végül az Ethereumhoz és a Bitshareshez hasonlóan egy hatalmas lánc lesz, tömve dAppokkal és tokenekkel, persze némileg eltérő funkciókkal. Tudod, a STEEM tranzakciók ingyenesek.
Mindenesetre bárhová is jut, én ott leszek, annak ellenére, hogy saját blogom is van. A STEEM új szintre hozott engem is, mostanra közel 30k felhasználó olvassa a cikkeimet ott.

Miért csináltad a saját blogot, a fuk.io-t?

Igazából már régóta csinálom, csak nemrégiben indítottam újra. Volt ez a vicces doménnevem, a fuk.io, és nem tudtam, mit kezdjek vele. Aztán kitaláltam, hogy legyen a neve Financial Underground Kingdom, és minden hónapban jóslatokat osztottam meg, hogy melyik altcoin fog nagyot pumpolni.
Szinte hihetetlen, de 70-90% közötti sikerrátám volt, szóval az emberek elkezdték olvasni. Mivel havonta csak kétszer írtam, indítottam egy levelezőlistát, hogy aki olvasni akar, értesüljön az új bejegyzésről. Ez volt 2013-14 körül.
A látogatottság növekedett. Aztán beleuntam, és nem posztoltam annyit, csak mondjuk két-három havonta. Később úgy döntöttem, hogy folytatom a blogolást, és újraindítottam a levelezőlistát is. Fel tudsz iratkozni az ingyenes oktatófüzetért, és a havi tippekért és trükkökért.
Ezután a Steemit hozott még több követőt. Mostanra a blogon exkluzív interjúk vannak, az e-könyvben szereplő projekteket folyamatosan figyeljük és frissítjük, és nagyjából havonta küldünk ki hírlevelet tippekkel, előrejelzésekkel.
Szóval bárhol is követsz mondjuk engem, ha nem vagy fenn a listán, nem kapsz meg minden infót. Több, mint tízezren vannak fent, és volt kiugró, 22 ezres tagság is, de az évek során csökkent a létszám.

Mi volt a legfurább dolog, amit kriptóval vásároltál?

Nos, nem drogozok, inkább sörös fickó vagyok. Szóval tulajdonképpen semmi furát nem vettem még. Jelenleg a kriptóra inkább értéktárolóként, illetve kereskedési eszközként, nem pedig fizetési opcióként tekintek.
Az évek során vásároltam bányászgépeket a Butterfly Labs-től, aztán KNC-t meg VPN-eket és doménneveket. Mást nem is vettem még kriptóért.
Amúgy a Butterfly bányagépek jó nagy csúszással értek ide, de még mindig hozzák a pénzt
Az interjú a Boxmining oldalon jelent meg, a magyar fordítást a szerző és az interjúalany engedélyével közöljük.
Forrás: Boxmining.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép estétek! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

Megugrott a PEPE árfolyama az új listázások miatt, a PEPU lehet a következő?

Vendégbejegyzés A mém érme közösség számára eget rengető fejlemény, hogy a $PEPE-t immár bejegyezték a Robinhood, és a Coinbase tőzsdéken. A Coinbase egyébként az USA legnagyobb kriptotőzsdéje...

A legjobb 5 kripto, amely 2 hónap alatt hatalmas hozamot hozhat!

Vendégbejegyzés A kriptopénzpiacok új lehetőségektől hemzsegnek, amelyek rövid távon jelentős nyereséget kínálhatnak. A gondos elemzéssel öt digitális érme tűnt fel, mint potenciális éllovasok, amelyek a következő...

Az SEC elnöke, Gensler kitart a kriptoszabályozás mellett

Gary Gensler, az amerikai Értékpapír- és Tőzsdefelügyelet (SEC) elnöke ismét hangsúlyozta a kriptotőzsdék regisztrációjának fontosságát és az értékpapírok eladásához szükséges megfelelő információk közzétételét, miközben közeleghet...

A legjobb 3 kriptopénz, amit érdemes figyelni, mivel a BTC 91.000 dollárnál jár

A Bitcoin árfolyama 91.000 dollár fölé szökött, új történelmi csúcsot (ATH) állítva fel, és több mint egy hónapnyi halmozódás után újraélesztve a stagnáló kriptopénzpiacot. Az...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.