A bálnák mellett a bitcoin-tulajdonosoknak a nagymértékű bitcoinbányászoktól is félniük kéne, akiknek az áramköltsége közel nulla. Miért?
A fedezeti pontjuk annyira alacsony, hogy csökkentheti a bitcoin valós piaci értékét, mely megakadályozhatja a bitcoin árfolyamának robbanását.
A közel múltban a kínai rendőrség elkapott egy bitcoinbányász bandát, akik több mint 3 millió dollár értékű villamosenergiát loptak, hogy fedezzék bányászási tevékenységüket. Nagyjából 4000 bányászgépet foglaltak le az illegális műveletből.
##cryptocurrency #China Chinese police crack down on bitcoin miners over $3m of stolen electricity https://t.co/QqQcq0eGag
— Berto Jongman (@BertoJongman100) July 12, 2019
Azt nem tudni, hogy pontosan mennyi bitcoint bányásztak tevékenységük során, de valószínűleg jelentős mennyiségről van szó. Még több aggodalomra ad okot, hogy ez csak a jéghegy csúcsa, még több illegális bányász lehet Kínában.
Hatalmas profittal bányásznak az illegális bányászok
Jelenleg nagyjából 8000 dollárba kerülhet egyetlen bitcoin előállítása Kínában, az átlagos áramköltség pedig 0,045 $/kWh.De ha nem kerül semmibe az áram, ha például lopják, akkor az egyedüli költségeket a bányászgépek, a személyzet és a bérleti díj jelenti.
Az áramköltség drámaian hat a jövedelmezőségre, így akik ingyen árammal bányásznak sokkal alacsonyabb áron is egyenesbe jöhetnek, mint 8000 dollár, pedig ez az összeg jelenleg is sokkal alacsonyabb, mint a bitcoin jelenlegi globális árfolyama.
Ez azt jelenti, hogy az illegális kínai bányászok hatalmas profitokat termelnek, és még egy lehetséges medve piac esetén is jövedelmezők maradnak.
Arra is nagy lehet a késztetés, hogy minél előbb eladjanak, ami tovább növeli az árfolyam ingadozását és csak leviszi az árfolyamot. Fontos megjegyezni, hogy alacsony kereskedelmi forgalmú időszakok során, mint a hétvégén sokkal kevesebb bitcoin kell egy jelentős árfolyamzuhanáshoz.
Ideje, hogy Kína még komolyabban fellépjen az áramtolvajokkal szemben
Továbbá, ha ilyen alacsony a fedezeti pont, akkor növekedik a lehetősége, hogy lent tartsák az árfolyamot.
Tavaly, amikor a bitcoin árfolyama elérte éves mélypontját a fedezeti pont 3550 dollár volt, vagyis a hagyományos bányászok veszteséggel dolgoztak, így kerülték az eladást. De ha valaki ingyenárámmal dolgozott, akkor nem érezte a kriptotél szorítását.
Olvastad már? Tom Lee: „Fontos, hogy hátrébb lépjünk egyet, és a nagyobb képre fókuszáljunk.”
Így csak reménykedhetünk abban, hogy a kínai hatóságok annak ellenére, hogy nem támogatják a kriptopénzeket (legalábbis a „hontalanokat”) továbbra is vadásznak majd és leállítják az illegális bitcoinbányászokat.
Saját érdekükből fogják ezt tenni, de az egész Bitcoinökoszisztéma számára előnyt jelent majd.
Forrás: ccn.com
Kiemelt kép: Marco Verch Profession
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂