Egy ismert elemző, Sergio Demian Lerner arra jutott, hogy a hálózat indítása után Satoshi visszafogta magát, hogy ne kapjon blokkjutalmat.
Sergio azzal szerzett magának hírnevet, hogy azonosította az első bitcoin bányász aktivitási mintáit a hálózaton, akit ezután „Patoshi” néven emlegetett. A legújabb megfigyeléséről egy blogbejegyzésben számolt be.
Ez alkalommal a Bitcoin időbélyegzőit vette górcső alá. Az egyértelműen kiderült, hogy Satoshi a rendszer elindítása utáni percekben direkt nem bányászott magának, és a blokkoknál is megtartotta ezt az 5 perces időablakot.
Onnan lehet tudni, hogy ez szándékos volt, hogy az első percekben a blokktalálási nehézség 0,39-es értéken áll.
Mivel pedig egyetlen domináns bányászként dolgozott a hálózaton, nulla az esélye annak, hogy nem talált volna blokkot. Ennek egyik lehetséges magyarázata, hogy hagyni akarta a többieket, hogy ők is coinokhoz jussanak.
A kezdetekben nagyon kevés bányász dolgozott Satoshin kívül, ő pedig a többiekénél jelentősen nagyobb hashrátát tudhatott a magáénak.
Satoshi pedig tisztában volt azzal, hogy a Bitcoin sikere azon múlik, hogy a lehető legtöbb felhasználót maga mellé csábítsa.
Ezt pedig úgy érte el, hogy ezzel a könnyítéssel próbálta motiválni a többieket: az első öt percet megkapjátok, de ha nem lesz, aki azalatt elvégzi a melót, megcsinálom én.
It's a good explanation. The fact that Patoshi reduced his hashrate on purpose on several occasions may suggest he would well pause mining at every block to let others mine. He could even increase his hashrate during mining to make sure a block was mined before 25 minutes.
— Sergio Demian Lerner (sergio.lerner.rsk) (@SDLerner) June 23, 2020
A későbbiekben Lerner is arra jutott, hogy pont ezért a nehézségi szint igazítása blokkon belül teljesen lehetetlené tette volna a bányászatot.
Az adatok alapján látszik, hogy az első 16000 blokkig Satoshi irányította a teljes hasráta 99%-át.
Innen látszik, hogy tulajdonképpen csak a hálózati biztonság fenntartásához tartott ekkora kapacitást, és nem akarta megfosztani a többieket a blokkjutalmaktól.
Az egyik korai fejlesztő, Laszlo Hanyecz is hasonlóra utalt, mikor elmondta, Satoshi paranoiásan rettegett egy rosszindulatú támadástól a hálózat ellen. Ez a veszély valós volt, amíg a rendszer nem vált annyira erőssé, hogy ellenálljon az ilyesminek.
Satoshi egy GPU bányagépet is folyamatos készenlétben tartott, hogy rá tudja ereszteni a többlet hashrátát a hálózatra, amennyiben szükséges.
Hogy így volt-e vagy sem, azt nem tudjuk teljes bizonyossággal kijelenteni, de arra utal, hogy az önzetlenség jellemző a Bitcoin megalkotójára.
Olvastad már? Több mint 100 millió dollárnyi bitcoin van az Ethereum hálózatán
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂