A Galaxy Digital kiadott egy jelentést, amely szerint a láncon kívüli szavazás irányítja az Ethereumot, nem pedig az onchain ether (ETH) tulajdonosok szavazása.
Christine Kim, a Galaxy Digital kutatási csoportjának alelnöke június 3-án tette közzé a jelentést.
Ebből kiderül, hogy több érdekelt fél is rendelkezik az Ethereum irányításához szükséges kulcsokkal.
A jelentés szerint a láncon kívüli folyamatokon együttműködő csoportok közé tartoznak az ügyfélcsapatok, a validáló csomópontok üzemeltetői, az Ethereum Foundation (EF) és a decentralizált alkalmazások (DApp) fejlesztői.
A klienscsapatok és a validáló csomópontok operátorai is irányítják az Ethereumot
A jelentés szerint az ügyfélcsapatok központi szerepet játszanak a döntéshozatalban, a javaslatokban, a vitákban és a változások végrehajtásában az Ethereum Improvement Proposals révén.
A jelentés a validátor csomópontok üzemeltetőit is kiemelte, mivel ők rendelkeznek „az Ethereum-hálózaton kieszközölendő kódváltoztatások végrehajtási vagy elutasítási jogával” – lényegében szavazatuk van azáltal, hogy kiválasztják, melyik szoftververziót futtassák.
Bár az EF közvetlen befolyása idővel csökkent, még mindig támogatja az Ethereum fejlesztési erőfeszítéseit, mint a „legkorábbi és legjelentősebb […] nonprofit szervezet”.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
DApp fejlesztők, fórumok és közösségek
Kim jelentéséből az is kiderült, hogy a DApp fejlesztők a felhasználói igények alapján befolyásolnak bizonyos funkciókat és frissítéseket.
A jelentés szerint a láncon kívüli irányítási megbeszéléseket fórumokon keresztül is lefolytatják, megkönnyítve ezzel az érdekelt felek konszenzusának kialakítását.
Off-chain vagy on-chain?
A jelentés azt is kiemeli, hogy az Ethereum a nagy ethertulajdonosok nagyobb befolyásának kockázata miatt a láncon kívüli kormányzást részesíti előnyben a láncon belüli szavazással szemben.
A láncon kívüli megközelítés megakadályozza a központosítást és fenntartja az árnyalt döntéshozatalt, annak ellenére, hogy „nehéz auditálni és objektíven értékelni”.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A bitcoin 2025 szeptemberére elérheti a 130 ezer dolláros árfolyamot
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.