Kevin O’Leary: Az intézmények nem akarnak kínai bitcoint

A Shark Tank házigazdája szerint, a nagyvállalatok nem akarnak a Kínában bányászott kriptót.
A Shark Tank házigazdája, Kevin O’Leary elmondta, hogy az intézmények nem akarnak kínai bitcoint, vagy ahogy ő fogalmaz, „véres coint”.

Az egykori Bitcoin-gyűlölő befektető a Chicago Board Options Exchange által szervezett internetes közvetítésen elmondta, hogy mivel egyre több vállalat fektet be a valutába, azok származási helye is kérdéseket vet majd fel, különösen akkor, ha a kriptovalutát emberi jogi kérdésekkel küzdő országokban bányászták.

„Az igazi probléma a megfelelés és a fenntarthatóság körül mozog. Más kérdés, hogy a coint olyan országokban bányászták, amelyek visszaélnek az emberi jogokkal, vagy szankciókat alkalmaznak velük szemben. Természetesen Kínáról beszélek – mondta.

„Számos intézmény mondta nekem, hogy nem akarnak kínai coinokat birtokolni.”
A szoftvercéget is alapító O’Leary azt mondta, hogy most már Kínán kívül is aktívan keres bányászokat (ami nem könnyű feladat, mivel a bányászat nagy része az országon belül folyik), így végül ráveheti az intézményeket etikusan bányászott bitcoin vásárlására – amelyet „szűz coinnak” nevez.

„Ha nem akar kínai coint birtokolni, akkor kénytelen bebizonyítani hol bányászták azt.”

„A stratégiám egyszerű. Együttműködöm azokkal az intézményekkel, amelyek hozzám fordulnak, és bányáikban vásárolok pozíciókat, jogdíjat veszek le a termelésükről, és így garantálom, hogy partnereim coinjai megfelelőek.”
O’Leary azt is elmondta, hogy „fizetni fog egy prémiumot” az etikusan kitermelt bitcoinért, de nem adja el azokat. Hozzátette, hogy a bitcoin csak akkor növekszik eszközosztályként, ha „megfelel az etikai és fenntarthatósági” előírásoknak.
A „szűz coinok” többletértékesítésének gondolatát korábban már érintették az ágazat szakértői – azonban nem világos, hogy az intézmények többet fizetnek-e az etikailag kitermelt coinokért.

O’Leary álláspontja nagyot fordult a BTC-vel kapcsolatban: 2019-ben „szemétnek” nevezte a kriptovalutát, azonban idén mégis befektetett.
Megvan a véleménye a kínai bitcoin vásárlásának etikájáról is. Az országot a világ kormányai és emberi jogi csoportjai sokat bírálták az ujgurokkal és a török ​​muszlimokkal szembeni bánásmód miatt.
Az ország hatóságait azzal is vádolják, hogy saját állampolgáraikat őrizetbe vették és bíróság elé állították a rendszer bírálata miatt. Kína jelenleg a legaktívabb ország a bitcoin bányászatában, mivel a globális hashráta 65%-át kezeli.
Márciusban a kínai kormány bejelentette, hogy visszafogja a belső-mongóliai autonóm régióban kitermelt bitcoinmennyiséget.

Olvastad már? Ray Dalio szerint „valószínű” egy amerikai bitcoin-tilalom

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A Layer 2 virágzik, az Ethereum mainnetje szenved – ez áll a háttérben

Az Ethereum továbbra is vezet a stablecoinok és a tokenizáció terén. Stablecoin-kínálata elérte a lenyűgöző 130 milliárd dollárt. A tokenizált államkötvények, például a „BUIDL”, már több...

A Bitcoin akár 250.000 dollárig is emelkedhet – magával viheti az XRP-t és az MTAUR-t is? Elemzők árfolyam-előrejelzései

A Bitcoin ismét nagyot szól – és ez most nem csak üres zaj. A grafikonok áttörést jeleznek, a vezető elemzők pedig már a 250.000 dolláros...

Bitcoin árfolyam kilátások: újabb medvés hullám vagy áttörés 90.000 dollár fölé?

Prémium Bitcoin (BTC) Ahogy a vámokkal kapcsolatos aggodalmak tovább növelték a piaci zűrzavart, a kereskedés feszült hangulatban zajlott a felszabadulás napja előtt. A Bitcoin árfolyama átlépte a 88.000...

Vörös zónához közelít az Ethereum MVRV-aránya

Az Ethereum MVRV-aránya egyre közelebb kerül a rettegett „vörös zónához”. Ez a szint korábban gyakran jelezte a piac visszahúzódását. Ahogy a mutató az összeomlás szélére kerül,...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.