Egy tapasztalt kriptokereskedő állítólag 2000 dollárból több mint 43 milliót csinált. Mindezt a Pepe nevű mémcoinnal sikerült elérnie.
A kereskedő több mint 4700-szoros megtérülést ért el a befektetésén a népszerű, békás témájú Pepe kriptovalutával – derül ki a Lookonchain blokklánc-elemző platform adataiból.
„Ez az OG mindössze 2184 dollárt költött 1,5 billió $PEPE-re a korai szakaszban (43 millió dollárt ért a csúcson). 1,02 billió $PEPE-t adott el 6,66 millió dollárért. Maradt nála 493 milliárd $PEPE, ami 3,64 millió dollárt ér. Összesen 10,3 millió dollár nyereséget ért el (4718-szoros haszon)” – írta a Lookonchain március 29-i X-bejegyzésében.
A kereskedő több mint 10 millió dollár nyereséget ért el, annak ellenére, hogy a Pepe ára több mint 74%-ot esett vissza.
Az árfolyam csúcsa 0,00002825 dollár volt 2024. december 9-én – derül ki a Cointelegraph Markets Pro adataiból.
A mémcoinokat az egyik leginkább spekulatív és ingadozó digitális eszköznek tartják. Árfolyamukat főként az online lelkesedés és a közösségi hangulat mozgatja, nem pedig valódi hasznosság vagy innováció.
Mégis képesek voltak életre szóló nyereséget hozni. 2024 májusában egy korai Pepe-befektető 27 dollárból 52 milliót csinált — ez 1,9 milliószoros hozam volt az onchain adatok szerint.
A mémérmék elvonják a figyelmet az altcoinokról
Annak ellenére, hogy a mémcoinoknak nincs valódi hasznuk, továbbra is elveszik a figyelmet a nagyobb kriptovalutáktól – mondta Stella Zlatareva, a digitális eszközökkel foglalkozó Nexo befektetési platform szerkesztője a Cointelegraph-nak.
„A magas bétájú, vagyis ingadozó tokenek kerültek a figyelem középpontjába. Jó példa erre, hogy a mémcoinok átlagosan 5,6%-kal emelkedtek. A DOGE, a PEPE és a FLOKI is jól reagált a kamatcsökkentési várakozásokra és a kriptopiac erősödésére.”
Miközben a befektetők érdeklődése a mémérmék iránt megnőtt, ez elvonhatja a tőkét a stabilabb eszközöktől is. Például a Solana árfolyama több mint 51%-ot esett.
Ez január óta történt, amikor elindult az Official Trump (TRUMP) token – derül ki a Cointelegraph adataiból.
A mémcoinok „általában nem vonzanak be külső tőkét; inkább a meglévő ökoszisztémán belül áramlik a pénz egyik mémről a másikra” – mondta Dan Hughes, a Radix decentralizált pénzügyi platform alapítója a Cointelegraph-nak, majd hozzátette:
„Még a TRUMP esetében is a beáramló pénz nagy része más kriptók eladásából származott. Az emberek eladták portfóliójukat, hogy TRUMP-ot vegyenek, mert féltek, hogy kimaradnak.”
A bennfentes csalások és átverések régóta problémát jelentenek a mémcoiniparágban, és az amerikai szabályozók is felfigyeltek erre. Március 5-én New York törvényhozói törvényjavaslatot nyújtottak be.
Ennek célja, hogy megvédje a kriptobefektetőket a „rug pull” típusú csalásoktól és más bennfentes visszaélésektől.
A javaslat nem sokkal azután született, hogy botrány robbant ki a Libra (LIBRA) token körül, amelyet Javier Milei argentin elnök is támogatott.
Olvastad már? Elon Musk újabb nagy dobása az X és az xAI egyesülése
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.