A kereskedők különböző stratégiákat alkalmaznak annak megállapítására, hogy a bitcoin árfolyama elérte-e a lokális mélypontját, de az on-chain aktivitás és a származékos adatok arra utalnak, hogy a helyzet továbbra is bizonytalan.
Elérte-e már a Bitcoin árfolyama a mélypontot? A @noshitcoins nevű Twitter-felhasználó szerint a derivatívák és az on-chain adatok azt jelzik, hogy további csökkenés várható.
A kereskedők azóta próbálják időzíteni a várva várt trendfordulót, amióta a bitcoin (BTC) május 12-én megkezdte 48%-os korrekcióját 30.000 dollárig.
A mozgás 12 milliárd dollár értékű határidős long pozíció likvidálásában csúcsosodott ki, a kereskedők bizalma pedig látszólag még a mai napig nem állt helyre.
Azóta a közösség mindenhol trendfordulóra utaló jeleket keres, beleértve a technikai mintázatokat, az Egyesült Államok CPI inflációs adatait és a bitcoin tőzsdei beáramlásait.
Egyes elemzők például azt állították, hogy elég lenne egy magasabb csúcs, amit egy 40.000 dollár fölötti elmozdulás követne.
We need to make a new Higher High to confirm a local bottom.
Reclaim 40k and we can start talking about a sustained move back to 50k.#Bitcoin pic.twitter.com/myeWXIYWpp
— Inmortal (@inmortalcrypto) May 24, 2021
Két nappal később azonban a bitcoinnak sikerült áttörnie a 40.000 dollárt, bár a mozgás nem tartott tovább hat óránál.
Eközben más kereskedők arra következtettek, hogy a 30.000 dolláros mélypont újratesztelésére van szükség egy újabb ugrás előtt.
#Bitcoin $BTC #BTC is forming a Descending Broadening wedge here. It's bullish but there are two possible scenarios.
Green: breaking the resistance and maintain the uptrend.
Red: retest the bottom of the wedge (~30k) and bounce from there. pic.twitter.com/8L26kQvf7X— Johnny Woo | Never DM you for Money (@j0hnnyw00) May 25, 2021
Bár lehet empirikus bizonyíték vagy akár logika is ezen állítások mögött, a piaci árak nem mindig reagálnak külső hírekre vagy korábbi csárt-alakzatokra.
A részvényekkel ellentétben a bitcoinbefektetők nem támaszkodhatnak az általánosan használt értékelési metrikákra vagy akár az összehasonlító adatokra.
Számos olyan tényező létezik, amelyek megnehezítik a különféle mérőszámok megalkotását. A digitális értéktárolás ugyan lehetséges felhasználási terület, ugyanakkor a nem cenzúrázható és könnyen átruházható tulajdonság nem jelent előnyt, ha metrikákat szeretnénk felállítani.
Továbbá egyes felhasználók kriptopénz váltásánál szeretik elkerülni a KYC-azonosítást megkövetelő kriptotőzsdéket.
Egy másik figyelemre méltó kategóriát alkotnak még azok a befektetők, akik a hagyományos pénzügyi eszközökkel való korreláció hiánya miatt növelik bitcoin-portfóliójukat.
Ez a sokféle és olykor egymásnak ellentmondó narratívákból álló tényezőcsomag akadályokat gördít a piac potenciáljának modellezése, az elfogadási státusz, sőt a közelmúltbeli fejlesztések hatékonyságának mérése elé.
Egyesek ujjongani fognak a Tesla és a bitcoin-tartalékokat felhalmozó nagyvállalatok miatt, míg másokat egyáltalán nem érdekel, hogy ki tart BTC-t, és inkább a skálázhatóság és a helyettesíthetőség kihívásaira koncentrálnak.
Skew: a szakmai „félelem és kapzsiság” mutató
A vételi opciók lehetővé teszik a vevő számára, hogy a szerződés lejáratakor fix áron szerezze meg a bitcoint. Az eladási opciók ezzel szemben biztosítékot nyújtanak a vevőknek, és védelmet biztosítanak az áresés ellen.
Amikor az market makerek és a hivatásos kereskedők bullishsá válnak, magasabb prémiumot követelnek a vételi opciókért. Ez a tendencia egy negatív, 25%-os delta skew mutatót fog okozni.
Ezzel szemben, ha a lefelé irányuló védelem költségesebbé válik, a skew mutató pozitívba vált.
A +-10%-ot ingadozó 25%-os delta-skew általában semlegesnek tekinthető. Ez a kiegyensúlyozott helyzet május 16-ig tartott, amikor a bitcoin elvesztette a kritikusnak számító 47.000 dolláros támaszt, amely 76 napig tartotta magát.
Ahogy a piacok romlottak, úgy romlott a 25%-os delta-skew mutató is, és a védő opciók ára megugrott. Ezért amíg a mérőszám nem hoz létre egy semlegesebb, az 5%-os szinthez közelebbi mintázatot, addig korai lenne a piac aljának nevezni bármit is.
Az aktív Bitcoin-kínálat azt jelzi, hogy a gyenge kezeknek le kell hűlniük
A kereskedők az utóbbi időben aktív BTC-k számát is figyelemmel kísérik. Ez a mutató önmagában nem tekinthető sem bullishnak, sem bearishnek, mivel nem ad információt arról, hogy az érintett címek milyen idősek.
A 2020. október 1. óta tartó 500%-os árrali, és a 2021. április 14-i 64.900 dolláros csúcs jelentős növekedést okozott a ralit megelőző hónapokban megmozgatott kínálatban.
Ha ez a mérőszám meredek csökkenést mutat, az azt jelzi, hogy a befektetők már nem érdekeltek a részvételben az aktuális árszinten.
Jelenleg 2,2 millió BTC volt aktív az elmúlt 30 napban, és ez jelentősen magasabb, mint a 2020. október előtti szintek.
A dolgok jelenlegi állása szerint a kereskedőknek számolniuk kell azzal, hogy a bitcoin még nem érte el a mélypontot, legalábbis addig, amíg a piacon releváns aktivitás mutatkozik a 40.000 dollár alatti szinteken.
Olvastad már? 11%-kal nőtt a Cardano a vasárnap reggeli órákban
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.