A Bitstream Circle nevű kriptopénz-rendszer mögött álló ötletgazdák a feltételezések szerint több mint 10 millió dollárnyi befektetői pénzt loptak el, mivel a projektjük valójában piramisjáték.
Az állítólagos lopás 2022. március 13-án vált nyilvánvalóvá, amikor a rendszer néhány befektetője problémákkal szembesült a kifizetések során.
A kifizetések blokkolva
A Kenyából származó információk szerint a Bitstream Circle befektetői most nem tudnak pénzt felvenni a rendszer összeomlását követően.
A jelentések szerint a rendszer kiagyalói a befektetők több mint 10 millió dollár értékű digitális vagyonával is megléphettek.
Az egyik jelentés szerint a céget 2021 novemberében jegyezték be az Egyesült Királyságban Bitstream Circle Limited néven, és a kínai állampolgárságú Quin Yang szerepel az igazgatói listán.
A jelentés hozzáteszi, hogy a rendszer kevesebb, mint négy hónap alatt több mint 11 000 tagot gyűjtött össze hét országból.
A legtöbb áldozatot nyilvánvalóan az 5% és 8% közötti napi hozam ígéretével csábították el – áll a jelentésben.
A friss jelentések szerint a kenyaiak milliókat veszíthettek egy újabb kriptovaluta-rendszerben, nem sokkal azután, hogy egy kenyai kormány-tisztviselő azt állította, hogy az elmúlt pénzügyi évben 120 millió dollárt veszítettek hasonló csalások miatt.
Míg a rendszer befektetői közül sokan most átverésnek tekintik a Bitstream Circle-t, a platform korai befektetői kezdetben elutasították ezeket a vádakat.
Ahogy azonban a Kimani Capital által a Linkedinen közzétett jelentés kifejti, sok befektető valójában 2022. március 13-án kezdett el problémákat tapasztalni a pénzkivétellel kapcsolatban.
A Bitstream Circle telegram-csatorna adminisztrátorának üzenete kezdetben azt sugallta, hogy egy hálózati frissítés volt a probléma forrása.
Az úgynevezett ötórás hálózati frissítés befejezése után azonban a befektetők még mindig nem tudták felvenni a pénzüket.
A jelentős, gyors hozam csábítása
Eközben a Kimani Capital által közzétett jelentés szerzői, hogy alátámasszák a csalók által a gyanútlan befektetőktől ellopott milliókat, arra a több mint 10 millió USDT stabilcoinra mutattak rá, amely egy, állítólag a csalók által ellenőrzött címre érkezett.
A Twitteren a felhasználók megosztottak egy képernyőképet, amelyen az egyik alapító gúnyolódik az áldozatokkal.
Más felhasználók arról panaszkodtak, hogy különösen a fiatal befektetőket, továbbra is átverik a nagyon magas hozamok ígéretével.
Olvastad már? Tovább erősödik a Bitcoin-hálózat
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!