Az NFT piacterek pályáján a Blur megszorongatta az OpenSea csapatát, így a vezetőség több intézkedést is hozott, hogy visszacsábítsák magukhoz a felhasználóikat.
Az újonnan bevezetett funkciók között olyanokat találunk, mint az ideiglenes jutalék-mentesség, vagy éppen a magasabb alkotói jogdíjak.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Nansen elemzőoldal adataiból kiderül, hogy a Blur februárban már nagyobb kereskedési volument bonyolított, mint az OpenSea, köszönhetően annak, hogy a Blur tokenekkel jutalmazza az NFT-kereskedőket, akik a platformját választják.
Az OpenSea, hogy ismét visszanyerje a vezető szerepet, három újdonságot vezetett be a felhasználói számára.
„Elismerjük, hogy felhasználókat veszítünk olyan platformok miatt, amelyek nem szereznek érvényt az alkotói jogdíjaknak, és eltökéltük, hogy újból megerősítjük a pozícióinkat. A közelmúltbeli események viszont, például a Blur döntése, hogy ismét aktiválja a jogdíjakat, és az, hogy rákényszeríti az alkotókat, hogy válasszanak az OpenSea vagy a Blur között, rávilágítanak, hogy a próbálkozás talán nem lesz elég.”
We’re making some big changes today:
1) OpenSea fee → 0% for a limited time
2) Moving to optional creator earnings (0.5% min) for all collections without on-chain enforcement (old & new)
3) Marketplaces with the same policies will not be blocked by the operator filter— OpenSea (@opensea) February 17, 2023
Az OpenSea kitart amellett, hogy minden kollekció esetén alkalmazza a jogdíjak rendszerét, és az Operator Filter funkciót, amely arra hivatott, hogy továbbértékesítés esetén is megkapják a megfelelő jogdíjat az alkotások létrehozói.
A Blur hirtelen támadt népszerűsége annak is köszönhető, hogy új jogdíj-módszert vezetett be, és így szembeötlő a különbség az OpenSea és a Blur számai között.
„Az OpenSea jelenlegi megoldása alapján a kollekciók sehol máshol nem tudnak jogdíjat kapni a továbbértékesítésből. Több indokot is megosztanak ennek megmagyarázására, de a lényeg az, hogy végső soron ezzel egyetlen platformhoz próbálják kötni az alkotókat.”
A közösségben számosan felvetették azt is, hogy a piacon eleve versenynek kellene lennie. Ha nem léteznének olyan piacterek, amelyek nem alkalmaznak jogdíjat, akkor a nagy szereplők egyoldalúan irányíthatnák a szektort, megnövelhetnék a díjakat, és ezzel mind a gyűjtőket, mind az alkotókat megkárosítanák.
Az OpenSea a tervek szerint továbbra is figyeli az intézkedések eredményeit, hogy változtatni tudjon, ha szükséges.
A közösség várakozásai szerint a jövőben díjnövelés is várható, ha sikeresen vissza tudják csábítani az elpártolt felhasználók tömegeit.
Ez az etikátlan gyakorlat sokszor megfigyelhető olyan iparágakban, ahol korlátozott a verseny.
Olvastad már? A bitcoin korrelációs számai jelentősen megváltoztak
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!