Vlagyimir Potanyin – Oroszország egyik leggazdagabb embere, a Norilsk Nickel fémkonglomerátum vezérigazgatója jóváhagyást kapott az orosz jegybank részéről kriptopénzzel kapcsolatos tevékenységekre.
A jegybank engedélyezte a kriptopénzeket
A The Moscow Times szerint Potanyin azt állította, hogy a jegybank jóváhagyta a kriptopénzekkel való tevékenységhez szükséges engedélyeket.
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
Azt mondta:
„Oroszország a digitalizációt tekintve bizonyos mértékben előrébb jár más joghatóságokhoz képest. A jegybank igen széles mozgáskört adott nekünk.”
A CoinDesknek 2019 októberében interjút adó Potanyin elárulta, hogy a kriptopénzt és a mögöttes blokklánc-technológiát a Hyperledger blokklánchálózatán fejlesztik majd, az IBM segítségével.
A kriptopénz mögöttes protokollja alapján úgy tűnik, hogy a felügyeletet és az átláthatóságot részesítik előnyben a decentralizációval szemben. Ez, struktúráját tekintve eltér az olyan, már meglévő kriptopénzekről, mint a Bitcoin vagy az Ethereum.
Potanyin megjegyezte, hogy a kriptopénz csak néhány kiválasztott intézmény számára lesz elérhető, valamint, hogy a blokklánchálózat további fejlesztése esetén minden lépést először a jegybanknak kell jóváhagynia.
Helyi jelentések szerint az orosz jegybank 4 hónapig tesztelte Potanyin blokklánchálózatát, jelezve ezzel, hogy szigorúan felügyelik a kriptopénzek elindítását, és az azokkal történő műveleteket.
Hogy jön össze a nikkel és a kriptó?
A blokklánchálózat struktúráját és felhasználási eseteit figyelembe véve úgy tűnik, hogy az orosz kormány rugalmasan viszonyul Potanyin és a Norilsk Nickel felé, hogy kirakatba helyezhessék a blokklánc-technológiát.
Emberünk vezeti ugyanis a világ legnagyobb finomítottnikkel-előállítóját. A jegybank ezért, méretét tekintve minden bizonnyal nagyobb magabiztossággal viszonyul a vállalathoz olyan tekintetben, hogy a blokklánchálózatot csakugyan számos ember fogja általános szinten használni.
Olyan közeli, blokkláncra egyre inkább fókuszáló országokkal a szomszédban, mint Japán, Kína vagy Dél-Korea,
Oroszország még inkább felfedezheti a blokklánc lehetőségeit és felhasználási eseteit.
Az orosz jegybank és más ázsiai központi bankok közötti hozzáállásbeli különbségek még inkább hozzájárulnak ahhoz, hogy a kriptopénzeket a blokklánchálózatok integrált részeiként kezeljék.
A hatóságok már régóta ösztönző rendszereknek tartják a kriptopénzek nélküli blokklánchálózatokat és -platformokat, előnyben részesítve a központosított blokkláncokat vagy elosztott főkönyvi rendszereket.
Potanyin és a Norilsk Nickel olyan kriptopénz kezelésére kapott engedélyt, amelynek mögöttes értékét szigorúan a palládium, a kobalt és a réz határozza majd meg – derült ki a helyi jelentésekből.
Ez megelőzheti a jelentős volatilitást, árspekulációkat, mivel csak és kizárólag a nemesfémek aktuális értéke lenne mérvadó.
Az utóbbi hónapokban egyébként Oroszország más kriptoszerktorai – beleértve a bányászatot – is jelentős fejlődésnek indultak.
Olvastad már? Jack Dorsey leváltását javasolja az Elliot Management alapítója
Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂