Jordan Peterson a héten „Bitcoin: A pénz jövője?” címmel podcastot adott ki, amelyben olyan bitcoinosokat látott vendégül, mint John Vallis, Der Gigi, Richard James és Robert Breedlove.
Jordan Peterson ellentmondásos kanadai pszichológus a jelek szerint a Bitcoin felé fordult podcastjának legújabb epizódjában.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Augusztus 10-én Peterson „Bitcoin: A pénz jövője?” címmel jelentetett meg egy podcastot, amelyben olyan bitcoinosok vettek részt, mint John Vallis, a Bitcoin Rapid-Fire podcast házigazdája, Der Gigi Bitcoin-programozó, Richard James filmalkotó és Robert Breedlove, volt hedge fund menedzser, a „Mi a pénz?” című műsor házigazdája.
A videóban Peterson – aki állítása szerint 150 körüli IQ-val rendelkezik – tömör leírást ad arról az innovációról, amelyből a Bitcoin az értékét nyeri:
„Nagyon érdekes elképzelés, hogy a Bitcoin valamilyen módon jobb az aranynál, megvesztegethetetlen értéknyelvet biztosít”.
Az epizód során az 59 éves szerző arra kérte vendégeit, hogy mondják el véleményüket arról, hogy a Bitcoin milyen értéket biztosít a társadalom számára, majd a válaszokat visszamagyarázta nekik, hogy megpróbálja kialakítani a kulcsfogalmak alapvető megértését.
Jordan Peterson Releases “Bitcoin: The Future of Money?” https://t.co/JFHzSh7fIO
— Dr Jordan B Peterson (@jordanbpeterson) August 13, 2021
„Tehát [a Bitcoin] teljesen átlátható. Teljesen elosztott. Nincs központi hatóság. Nem lehet feltörni. Nem lehet ellopni. Nem inflálódik. Nem lehet felfújni. Nincs semmilyen nyílt adminisztratív ellenőrzésnek alávetve” – mondta.
Bár Peterson nem ismert kriptopárti, talán többet tud a Bitcoinról és a blokklánc-technológiáról, mint amit a videóban elárult.
A pszichológus még 2018-ban kezdett el BTC-adományokat fogadni, miután bojkottálta a Patreont a szólásszabadsággal kapcsolatos viták miatt.
A klinikai pszichológus többször is nyilvánosan beszélt a blokklánc-technológia jelentőségéről, és egy 2020 januárjában Grant Blaisdellnek adott interjú során óvatosan kijelentette, hogy:
„Van egy csomó probléma, amit ez az új rendszer megold, de rohadtul biztosak lehetünk benne, hogy van egy csomó probléma, amit megteremt”.
Peterson arról is kérdezte a vendégeket, hogy szerintük mik a Bitcoin hátrányai, és utalt Elon Musk környezetvédelmi aggályaira az eszköz mögött álló bányászati gyakorlat fenntarthatóságával kapcsolatban.
A vendégek között egyetértés volt abban, hogy a Bitcoin-hálózat fenntartásához szükséges energia megéri, mert a decentralizáció szempontjából átalakító hatással van a társadalomra, Gigi pedig azt javasolta, hogy „a társadalom általában mindenféle dologgal kapcsolatban felteszi ezeket a kérdéseket: megéri-e az autó? Megérik-e az okostelefonok? Megéri-e az internet?”
Peterson ezután azzal forralta fel a vitát, hogy ha a Bitcoin értéktételei igaznak bizonyulnának, akkor az eredmény a következő lenne:
„Bármennyi energiát is fordítanak a Bitcoin előállítására és a rendszer fenntartására, annak több mint megtérülnie kell minden olyan rendszer hatékonyságának növekedésével, amely a Bitcoint tranzakciós eszközként használja.”
„És így nettó energianyereség lesz, nem pedig nettó energiaveszteség, ha az egész rendszerre számoljuk. Ezért hiba lenne csak a Bitcoin előállításának költségeit vizsgálni, anélkül, hogy figyelembe vennénk azt a hatékonyságnövekedést, amelyet a Bitcoin eredményezne” – mondta.
How Blockchain Technology Can Help Improve the Planet https://t.co/uTk8WQE82E via @HumanProgress
— Dr Jordan B Peterson (@jordanbpeterson) March 24, 2021
Olvastad már? A Bitcoin létrehozása – ingyenes ekönyv a Bitcoin mögötti technológiáról
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!