A Tether vezérigazgatója, Paolo Ardoino a jövőn, pontosabban a kvantumszámítógépek jövőjén elmélkedett és azok Bitcoinra gyakorolt hatásán.
Nem állítja, hogy a kriptovaluták azonnal veszélyben lennének, de arra figyelmeztet, hogy a régi, régóta elfeledett Bitcoin-tárcák sebezhetővé válhatnak.
Valódi veszély vagy felesleges pánik?
Ardoino szerint nem kell attól tartani, hogy a kvantumszámítógépek egyhamar feltörik a Bitcoin biztonsági rendszerét, ráadásul a fejlesztők már dolgoznak a kvantumbiztos címeken, így mire tényleges fenyegetés jelentkezne, addigra a felhasználók biztonságosan áthelyezhetik Bitcoinjaikat ezekre az új, védettebb címekre.
Ez olyan, mintha előre korszerűsítenénk otthonunk biztonsági rendszerét, még mielőtt a környéken elszaporodnának a betörések.
Csakhogy van egy bökkenő, a Bitcoin legelső, 2009-ben létrehozott címei, a Pay-to-Public-Key típusú, vagyis P2PK címek sebezhetők lehetnek.
Ezek az első generációs tárcák úgy működtek, mintha a tulajdonosuk a nyilvánosság elé tárná a kulcsát, egyértelmű biztonsági kockázat. Az újabb verziók már sokkal jobban védettek, de a régi pénztárcák? Ez egyelőre kérdéses.
Elveszett vagyon a piacon?
A legnagyobb kérdés, hogy kik birtokolnak nagy mennyiségű Bitcoint ezekben a régi tárcákban.
Az egyik legismertebb ilyen tulajdonos nem más, mint Satoshi Nakamoto, a Bitcoin titokzatos alapítója, akinek tárcáiban 1,2 millió BTC pihen.
Ha a kvantumszámítógépek elérik azt a szintet, hogy feltörjék ezeket a régi címeket, az hatalmas mennyiségű Bitcoin visszakerülését jelentheti a piacra, ami komoly piaci mozgásokat okozhat.
Nemcsak Satoshi tárcái lehetnek érintettek, számos elveszett kulccsal rendelkező, régóta inaktív tárca is célponttá válhat. Amennyiben ezek a Bitcoinok újra hozzáférhetővé válnak, jelentős árváltozások jöhetnek.
A megoldás: fejlesztés és alkalmazkodás
A Bitcoin közösség már többször bizonyította, hogy képes alkalmazkodni az új kihívásokhoz.
Bár a frissítések elfogadtatása nem mindig egyszerű, a kvantumszámítógépek fenyegetése valószínűleg arra ösztönzi majd a fejlesztőket és a felhasználókat, hogy lépéseket tegyenek a biztonság érdekében.
A kérdés már csak az, mi lesz azzal a több millió elveszett Bitcoinnal, ha egyszer valóban előkerülhetnek?
Egy kvantumforradalom komolyan felforgathatja a piacot, a következmények pedig beláthatatlanok.
Olvastad már? Igencsak gyötrelmesen alakul a BNB árfolyampályája
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.