Janice Elizabeth McAfee, az elhunyt technológiai vállalkozó és kriptopártoló John McAfee özvegye egy új, mesterséges intelligencia témájú mémérmét indított AIntivirus (AINTI) néven, hogy így tisztelegjen elhunyt férje öröksége előtt.
Míg a kriptoközösség egyes tagjai örömmel fogadták a lépést, sokan aggodalmukat fejezték ki a token kínálatával kapcsolatban.
A Solscan adatai szerint a tokenek többsége olyan pénztárcába került, amelyekről úgy vélik, hogy a projekt bennfenteseihez tartoznak.
Ez arra utal, hogy valószínűleg a kezdeményezés mögött álló csapat tagjainak gazdagítására összpontosítanak.
Az AIntivírus mémérme
Janice egy X-posztban arról írt, kereste a módját, hogyan tiszteleghetne férje előtt, és hogyan építhetne a hirtelen halála után hátrahagyott örökségére.
Az Egyesült Államok kétszeres elnökjelöltjének felesége kitartott amellett, hogy elhunyt házastársa imádta volna ezt a kriptociklust, és hogy örül, hogy talált egy olyan projektet, amely lehetővé teszi számára, hogy „posztumusz részt vegyen benne”.
Érdekes, hogy McAfee X-fiókja, amely halála ellenére még mindig működik, az AINTI nevet viseli.
Janice posztjának kommentszekciója tele van a közösség tagjainak ellentmondásos véleményével az AIntivirus elindításáról.
Néhányan arról spekulálnak, hogy Janice fiókját meghackelték – arra alapozva, hogy az angol „honor”, azaz becsület szót először „honour”-nak írta (ez a brit változata az amerikai „honor” kifejezésnek).
Mások izgatottak a token és a projekt kapcsán, és alig várják, hogy maguk is kapjanak néhánnyal belőle.
Az on-chain szakértők elemzései azonban problémákat fedtek fel a token kínálatával és elosztásával kapcsolatban.
A Bubblemaps blokklánc-adatplatform X-bejegyzésében masszív bennfentes tevékenységet hozott nyilvánosságra az AINTI-n.
A Bubblemaps megállapította, hogy a tokent elindító VirUs a token bevezetése előtt az AIntivirus teljes 100 milliós kínálatának 90%-át 287 címre küldte el.
Amint az AINTI megjelent, 60 cím mintegy 1,5 millió dollár értékben kiürítette a tárcáját. A cikk írásakor a kínálat 71%-át más tárcák birtokolták. Az érméknek ez az indulás előtti mozgatása arra utal, hogy a címek a projekt mögött álló csapathoz tartoznak.
McAfee öröksége és története
McAfee korábban a kiberbiztonsági cége révén volt ismert. Vállalatán, a McAfee Associates-en keresztül számos vírusirtó programot készített és adott ki.
Ezenfelül népszerű kriptoszószóló volt, míg nem 2021-ben holtan találták egy spanyol börtöncellában.
2020-ban az amerikai hatóságok adócsalással és ICO-k csalárd módon történő népszerűsítésével vádolták meg McAfee-t.
Még ugyanebben az évben Spanyolországban letartóztatták, és halála előtt arra készült, hogy kiadják az Egyesült Államoknak.
Olvastad már? A TRUMP token zuhanórepülésbe kezdett, miután az elnök bevallotta, hogy nem sokat tud róla
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.