Az AI keresőszóra minden eddiginél nagyobb érdeklődés mutatkozik, de az adatokból az is kiderül, hogy ez még mindig nem éri el a bitcoin-mánia 2017-es csúcsán tanúsított mértéket.
A mesterséges intelligenciát sokan múló hóbortnak tartják, de ugyanezt elmondták korábban a kriptopénzekről is.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az OpenAI egy májusi blogposztban viszont arra figyelmeztetett, hogy a jelenlegi fejlődési ütem alapján 2030-ra a mesterséges intelligencia szinte minden területen szakértővé válhat, a produktivitása pedig elérheti majd a mai óriásvállalatokét.
A Google Trends számaiból látszik, hogy az USA esetében a lehetséges 100 pontból a 89-et érte el a keresési aktivitás.
Mikor 2017-ben a BTC elérte a 20 ezret, akkor ez a szám elérte a maximumot, a százat.
Mark Schilsky technológiai szakértő szerint a mesterséges intelligencia körüli felhajtás még mindig jelentősen elmarad a bitcoin mögött.
Az ő felmérései viszont kizárólag az USA belső piacaira vonatkozik. Schilsky elmondása alapján az AI, metaverse, és bitcoin keresőszavak összehasonlításából látszik, hogy bár az első kettő trendinek tűnik, valójában a bitcoin iránti érdeklődés messze meghaladja ezekét.
Kína kilóg a sorból
Az amerikai eredményekkel összehasonlítva Kínában más a helyzet. A kriptopénzek ott tiltottak, és a Google is máshogyan működik, inkább a Baidu az államilag támogatott keresőprogram.
2013 óta így érthető módon a kriptopénzek iránti keresések száma jelentősen elmarad a mesterséges intelligenciát övező érdeklődés szintjétől.
Az előző évtized során mindössze három alkalommal kerestek rá többen a bitcoinra, és ez mindig a nagy áremelkedésekkel esett egybe.
2013 novemberében a 300 dolláros árfolyam elérésekor minden addiginál többen keresek rá a bitcoinra Kínában.
2017 decemberében érte el az árfolyam a 20 ezer dollárt, ekkor szintén vezető hírré vált, ezután pedig 2021 februárjában történt meg ugyanez.
Akkor az árfolyam átlépte a 43 ezer dollárt, és a Tesla bejelentette, hogy bitcoinban tart közel másfél milliárd dollárt, és fizetőeszközként is elfogadja a bitcoin.
Nem sokkal ezután az országban betiltották a bitcoint, és a keresésekre azóta sokszor nem is ad eredményt a rendszer.
A mesterséges intelligenciára viszont sokan keresnek, a Google Trends számai alapján a keresési pontszám jelenleg 94 körül alakul.
Egy helyi, államilag támogatott cég, a Flytek bejelentette a saját AI-modelljének az elindítását, amelyet a ChatGPT közvetlen versenytársának szánnak.
A kínai hivatalnokok nemrégiben kifejtették az aggodalmaikat, hogy szükség lehet olyan erőfeszítésekre, amelyek a terület szabályozására irányulnak, hogy biztonságos adatkezelést, és zökkenőmentes irányítást tudjanak a magukénak az adatok és a mesterséges intelligencia esetén.
A médiainformációk alapján a tisztviselőknek fel kell készülniük a nehézségekre, és az extrém eseményekre is, hogy megfelelően tudjanak reagálni azokra.
Olvastad már? A Bloomberg vezető szakértője ijesztő Bitcoin árjóslatott ismertet
Forrás: cointelegraph.com
Kiemelt kép: Alexandra_Koch
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!