Janet Yellen nem ért a bitcoinhoz

Az USA jelenlegi pénzügyminisztere, Janet Yellen kritikával illette a bitcoint többek között a nagy energiaigénye és az illegális felhasználási módjai miatt. Természetesen az állításai pontatlanok, de legalábbis túlzóak.

A New York Times újságíróinak adott interjújában a tisztviselő ismét leszögezte, hogy nem nagy rajongója a bitcoinnak, a mostani érveit pedig az energiaigényre és az illegális használatra hegyezte ki.

Szóba került, hogy a kormányzatnak jobban figyelemmel kellene-e kísérnie az iparágat, erre válaszul születtek a szokásos frázisok.

„Nem hinném, hogy a BTC széles körben használt eszköz lenne a tranzakciókhoz. Attól tartok, hogy a használata leginkább az illegális pénzügyi műveletekhez köthető.”

A bitcoin illegális felhasználása egy régi érv, de valójában semmiféle adat nem támasztja ezt alá.
A Chainalysis elemzőcég felmérése szerint az igazoltan a bűnözői aktivitáshoz köthető tranzakciók mindössze 0,34%-ot jelentenek. Ráadásul ez komoly csökkenés, hiszen 2019-ben 2,1%-on állt ez az érték.
Iparági jelentések alapján elmondható, hogy a kriptopénzek forgalmának a 99%-a jelenleg a centralizált tőzsdéken megy keresztül.
Ezeknek pedig sok esetben a legkomolyabb pénzmosás-ellenes, és ügyfél-azonosítási szabályoknak kell megfelelnie, hasonlóan, mint a hagyományos banki, pénzügyi szolgáltatóknál.
Nic Carter, a CoinMetrics alapítója úgy véli, „Yellen tulajdonképpen a napi 10 milliárdos volumenről állítja azt, hogy nem számít”.
Ráadásul a BTC nem csak arra jó, hogy vásároljunk vele valamit.

„A legtöbb kritikus nem veszi figyelembe, hogy a tranzakciók nagyja valójában tőzsdei tranzakció. Ezek mögött sok minden lehet.”

Yellen persze mást is mondott még a bitcoinról.

„Nem túl hatékony módja, hogy tranzakciókat végezzünk vele, ráadásul hatalmas mennyiségű energiát igényel.”

Yellen nézete beleillik Biden elnökségi irányvonalába.
Trumppal ellentétben a jelenlegi elnök sokkal szigorúbb klímapolitikát ígér, hogy eredményesebbek legyenek a klímaváltozáshoz való alkalmazkodásban.
A BTC esetében a tranzakciók amúgy nem igényelnek energiát. A PoW metódus, amely a bányászokat versenyezteti a konszenzushoz, az igényel számítási kapacitást, és így elektromos energiát.


Ez a különbség első ránézésre nem tűnik nagy dolognak, viszont ahogy Carter is megjegyzi, nem érdemes a Bitcoint, mint hálózatot a BTC-alapú elszámolási metódusával összehasonlítani.

„Hosszú távon nincs értelme összehasonlítani a mostani energiafogyasztást, amelyet főleg a kibocsátás vezérel, azzal a fogyasztással, amely akkor lesz, mikor már a jutalékok fogják a költségeket fedezni.”

A 21 millió bitcoinból 18,6 milliót már kibányásztak, így az energiaigény hosszú távon csökkenhet.

Az interjúban Yellen azt is kifejtette, hogy a bitcoin nagyon spekulatív, ráadásul extrém mértékű a volatilitása.
Mivel éppen egy ilyen extrém volatilitási megmozdulást láthatunk a napokban, ebben a kérdésben végül is igaza van.

Olvastad már? Saylor szerint milliárdok megtakarítási eszköze lehet a bitcoin öt éven belül

Forrás: decrypt.co
Kiemelt kép: Simone Fontana

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

Az XRP legrosszabb forgatókönyve: az árfolyam akár 0,30 dollárra is zuhanhat

Az XRP-birtokosok válaszút elé kerültek, mivel a közelmúlt piaci trendjei kérdéseket vetnek fel a kriptovaluta rövid távú jövőjét illetően. Egy erős bikapiaci időszak után az...

A piaci bizonytalanság közepette gyengélkedik a Dogecoin (DOGE)

Prémium Dogecoin (DOGE) A piaci bizonytalanság közepette a Dogecoin (DOGE) – a világ legnépszerűbb és legnagyobb mémcoinja – jelenleg nehezen tud lendületet venni. Egy prominens kriptoszakértő a minap...

Az Apple, Facebook, Google és a Microsoft hajthatja a kriptoboomot – állítja a Cardano alapítója

Charles Hoskinson, a Cardano (ADA) alapítója megosztotta pozitív véleményét a kriptovaluták jövőbeli elterjedéséről, és egy újabb, a mainstream integrációt ösztönző fellendülést jósol, amint kulcsfontosságú szabályozási...

Komoly korlátozást kell bevezetniük a brazil nyugdíjalapoknak

Március 31-én a brazil CMN kiadta az 5202-es határozatot. Ez megtiltja a zárt nyugdíjalapoknak, hogy bitcoinba és más kriptoeszközökbe fektessenek. Indoklásuk szerint ezek túl kockázatosak. A...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.