A bitcoin árfolyammozgásai az utóbbi időben különös figyelmet kaptak, különösen mivel rövid időre a 200 napos exponenciális mozgóátlag alá süllyedt, majd gyorsan visszatért 60.000 dollár fölé.
Egyszerűen csak nem kell eladni
A bitcoin ára idén mindössze három alkalommal esett a 200 napos EMA alá.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az első ilyen eset július 4-én történt, ami egy átmeneti medvés fázist jelzett az elemzők szerint, de aztán az ár 10 napon belül visszaszerezte pozícióját ezen szint felett.
A mostani visszaesés az EMA alá kevesebb mint 24 órán át tartott, ami világosan mutatja, hogy a bikás lendület erős.
A realizált piaci érték, ami a bitcoin teljes kapitalizációját jelenti, kivonva belőle az eladások során elveszett tőkét, mostanra elérte a 3 milliárd dollárt.
Ez a mutató azt jelzi, hogy a hosszú távú befektetők továbbra is hisznek a bitcoin potenciáljában, függetlenül attól, hogy éppen mennyire ingadozó a piac.
Lassul a bányászok értékesítése
A bitcoin-bányászok, akik a 2024-es második negyedév során folyamatosan értékesítették tartalékaikat, mostanra úgy tűnik, elkezdtek lelassítani.
Az elmúlt két hét során az eladási nyomás szinte megállt, és a bányászok tartalékai ismét növekedni kezdtek.
Ez pozitív jelzés, amit az árfolyam emelkedésének előfutáraként szoktak értelmezni, és arra utal, hogy a bányászok kezdik ismét későbbre tartalékolni a készleteket, vélhetően azért, hogy majd magasabb áron adhassák el.
Az eladások csökkenése viszont szerencsére enyhítheti az árfolyamra nehezedő lefelé irányuló nyomást.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
A stablecoin-arány szintén bikapiacot jósol
Egy másik bikás jelzés a bitcoin számára a növekvő globális likviditás, amit a globális M2 pénzkínálat tükröz.
A stablecoin-arány, az úgynevezett SSR indikátor, amely a teljes kriptopiaci kapitalizációt hasonlítja össze az összes stablecoin piaci kapitalizációjával, szintén csökkenő tendenciát mutat.
Az alacsonyabb SSR azt jelenti, hogy a stablecoin kínálat gyorsabban nő, mint a piaci kapitalizáció, ami az elemzők szerint arra utal, hogy több likviditás áll rendelkezésre olyan eszközök, mint a bitcoin vásárlására.
Jelenleg az SSR olyan szintre csökkent, amelyet utoljára február elején láttunk, és ez azt jelentheti, hogy jelentős mennyiségű friss tőke készül beáramlani a piacra, de legalábbis sok pénz van a befektetők kezében, amelyet alapvetően vásárlásra lehet használni.
Ez lehet az a katalizátor, amely a bitcoin árát a következő hetekben magasabbra emelheti, tényleg izgalmassá téve a szeptembert.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Olvastad már? A FET egyre nagyobb teret nyer: A legfontosabb tényezők, amelyek a 3,48 dollárra való emelkedéshez vezetnek…
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.