Ismét zuhant a tőkebeáramlás a kriptopiacon, nem tudni, miért

A tőkeáramlás a kriptopiacra meredeken visszaesett. Április 4-én még 8,2 milliárd dollár volt, április 18-ra viszont már csak 2,38 milliárd. Ez több mint 70%-os zuhanást jelent mindössze két hét alatt.

Ez a drámai visszaesés a befektetők óvatosságát tükrözi. Ennek oka a növekvő piaci volatilitás és az erősödő makrogazdasági nyomás.


Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


A hirtelen lassulás arra utal, hogy változik a kockázatvállalási kedv. A lakossági és intézményi szereplők is csökkentik kitettségüket a volatilis eszközökben.

Bár az év elején a piac erőteljes emelkedést mutatott, a jelenlegi helyzet más képet fest. Úgy tűnik, a szereplők újragondolják pozícióikat a tágabb gazdasági környezet hatására.

kripto
Forrás: X/Ali Charts

Miért lett úrrá újra a félelem a kriptopiacon?

Természetesen a hangulati adatok is alátámasztották ezt a viselkedésbeli változást. A Fear and Greed Index 33-on maradt – ez határozottan a „félelem” zónája.

Ez a szint hetek óta változatlan. Múlt héten 32-n, az előző hónapban pedig 31-en állt. Ezért a piac pszichológiai patthelyzetbe került. A vevők nem mernek határozottan belépni.

A történelem során a tartós félelem időszakai gyakran megelőzték a hirtelen visszapattanásokat vagy a mélyebb korrekciókat.

A hangulat stabilitása inkább bizonytalanságot jelez, nem pedig pánikot. Ez arra utal, hogy a szereplők erősebb makrogazdasági vagy árjelzésekre várnak, mielőtt határozott lépéseket tennének.

Forrás: CoinMarketCap

Hogyan gyengíti az inflációtól való félelem a kriptovalutákba vetett bizalmat

Ráadásul a makrogazdasági nyomás tovább fokozódott. A friss adatok szerint az egyéves inflációs várakozások áprilisban 1,7 százalékponttal emelkedtek, és elérték a 6,7%-ot – ez a legmagasabb szint 1981 óta.

Ez már a negyedik egymást követő havi emelkedés. Az inflációs várakozások 2024 novembere óta összesen 4,1 százalékponttal nőttek.

Ráadásul az ötéves inflációs várakozások most 4,4%-on állnak, ami a legmagasabb 1991 júniusa óta. Ugyanakkor a fogyasztói hangulat a második legalacsonyabb szintre esett vissza.

Ezek az adatok együtt a „stagfláció” rémét vetítik előre. A kriptovaluták – amelyeket továbbra is kockázatos eszközosztálynak tartanak – megszenvedték ezt a növekvő félelmet.

Megállíthatják az ETF-beáramlások a teljes visszahúzódást?

Azonban a borús hangulat közepette van egy biztató jel. A bitcoin-ETF-ek április 17-én önmagukban 107 millió dollár nettó beáramlást értek el. Ezzel a havi összesítés 156 millió dollárra nőtt.

Valójában az elmúlt három hónapban a nettó ETF-beáramlás meghaladta az 1 milliárd dollárt. Ez azt mutatja, hogy az intézmények nem fordultak teljesen el a kriptótól.

Miközben az Ethereum-ETF-ek árfolyama nem változott, ez a különbség rámutat arra, hogy a bitcoin erősebbnek tűnik. Sokan biztonságosabb választásnak tartják.

Emellett a tartós ETF-beáramlás némi stabilitást adhat a piacnak. Rövid távon megelőzheti a pánikszerű eladásokat is.

Forrás: CoinMarketCap

Merre tart a kriptopiac?

A tőkeáramlás hirtelen visszaesése és a tartós félelem fokozódó óvatosságot jelez.

Ugyanakkor az ETF-eken keresztüli folyamatos intézményi beáramlás arra utal, hogy a befektetők nem fordítanak hátat a kriptopiacnak.

Ehelyett ez inkább egy rövid távú korrekciónak tűnik, amit makrogazdasági félelmek okoznak, nem pedig szerkezeti összeomlás.

Ha az inflációs várakozások stabilizálódnak, és javul a hangulat, a kriptopiacok ismét emelkedésnek indulhatnak.

Olvastad már? Robert Kiyosaki szerint 2035-re lesz egymillió dollár a bitcoin

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.


Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

A BTC kitör, az ETH visszafogott marad: eltérő irányok a kriptopiacon

A Bitcoin (BTC) ismét bikás lendületet vett a 2025. április 21–27. közötti hétre fordulva, jelenleg 83.000 és 90.000 dollár között kereskednek vele. A legutóbbi, 87.000 dollár...

3 jelentős esemény, amelyek megrengethetik a kriptopiacokat ezen a héten

Ezen a héten a kriptopiac fordulóponthoz érkezhet, ugyanis három kiemelten várt esemény is hatással lehet a piaci viselkedésre. A texasi törvényhozási vitáktól kezdve a Federal Reserve...

Végre itt a Pi Network új ütemterve, de a legtöbben csak csalódottan legyintenek

A Pi Network, a telefonos app, ahol csak annyit kell csinálni, hogy naponta ráböksz egy gombra, mint valami mobiljátékban, végre kiadta a régóta várt ütemtervét. Ez...

Az EKB csinált egy tanulmányt a digitális euróról, érdekes eredmények születtek

Miközben a digitális euró – az európai központi banki digitális valuta (CBDC) bevezetését célzó projekt – még nem kapott jóváhagyást, az Európai Központi Bank (EKB)...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.