A tőzsdefelügyelet nemrégiben perelte be ismét a Krakent, amiért kriptopénzeket árusít, de egyes nézetek alapján ez az újrahasznosított per eleve bukásra van ítélve.
A jogi csata egy újabb próbálkozásnak tűnik, amellyel a SEC hatalmat akar gyakorolni az iparág fölött, de valójában semmi esélye erre az idejétmúlt szabályozás miatt.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A novemberben indított eljárás során a SEC azzal vádolja a Krakent, hogy engedélyezetlen értékpapírokat árusít, megfelelő jogosultság nélkül.
Ez tulajdonképpen a SEC korábbi pereinek az újracsomagolt változata, ráadásul rávilágít, hogy mennyire megpróbálja túllépni a hatáskörét a hivatal.
A SEC hozzáállásából látszik, hogy valójában a kriptoipar alapjaival sincsenek tisztában.
A hagyományos tőzsdékkel szemben a kriptotőzsdék, így a Kraken is, kriptoeszközöket kínálnak, olyan pénzügyi termékeket, amelyeket nem minden esetben lehet bekategorizálni a hagyományos pénzügyi címkék mögé, így a jogszabályok is nehezebben értelmezhetők.
A SEC így félreértelmezi ezeket az eszközöket, amely egyértelművé teszi, hogy alapvető információkat sem ért meg.
Az egyik legnagyobb probléma a technológiai semlegesség, amely kimondja, hogy a szabályozói keretrendszerek nem tehetnek különbséget az egyes technológiai megoldások között, mindegyikre ugyanannak kellene vonatkoznia.
A SEC a hagyományos pénzügy keretei belül akarja kezelni a kriptoeszközöket, de ez egyrészt a törvény félreértelmezése, másrészt egyértelmű ellenségesség az új technológia irányába.
A semlegesség hiánya gátolja a fejlődést, és nem fair az újonnan színre lépő vállalatok, platformok esetében.
A SEC agresszív hozzáállása elüldözi az újító cégeket az Államokból, kriptobarátabb országokba.
Az USA így el fogja veszteni a vezető szerepét a technológia terén, ahogyan a kriptoipar könnyedén át tudja helyezni a működési központjait azokra a helyekre, ahol értelmes törvényekkel, és gazdasági előnyökkel várják.
A Kraken ellen indított újabb per kiváló példája annak, hogy a SEC képtelen megfelelni az iránta támasztott szabályozói elvárásoknak, és nem képes megfelelően kezelni a kriptoipart, ahogyan ez a Coinbase elleni perük kimeneteléből is látható.
A SEC által végzett agresszív és félreinformált szabályozási kényszer nem egyszerűen értelmetlen, de egyben jelentős mértékben meg is tépázta a hatóság szavahihetőségét, hitelességét.
A Kraken elleni per nem egyszerűen egy újabb jogi csata, hanem az iskolapéldája az USA hatósági hozzáállásának a kriptoiparhoz.
A SEC fel kellene, hogy vegye a ritmust, és frissíthetné az eszköztárát, hogy az adófizetők által elvárt módon, konstruktívan dolgozhasson együtt az iparággal.
A szabályozásra szükség van, de egyben használhatónak, értelmesnek is kell lennie, hogy segítse az innovációt, ne pedig akadályozza.
A SEC pedig most egy újabb vereséggel néz szembe, amely ismét emlékeztetőül szolgálhat, hogy más hozzáállásra lenne szükség.
Olvastad már? Mit jelent a növekvő kiáramlás a BTC árfolyamára nézve?
Forrás: cointelegraph.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.