A kriptopiac az elmúlt 24 órában nagyjából 98 milliárd dollárt esett, és mind az Ethereum, mind a Bitcoin elvesztette a múlt heti, nehezen megszerzett nyereségét.
A kriptoipar teljes piaci kapitalizációja közel 4%-kal esett vissza Oroszország ukrajnai inváziója közepette.
A BTC szintén közel 4%-ot esett az elmúlt 24 órában, a tegnapi nagyjából 44 000 dollárról ma kora reggel 39 000 dollárig.
Az ETH több mint 5%-ot esett, miután csütörtök délután majdnem átlépte a lélektanilag fontos 3000 dolláros határt. Azóta az okosszerződések platformja folyamatosan gyengült az éjszaka folyamán, ma reggelig. Jelenleg 2640 dolláron kereskednek vele.
Ezek a veszteségek azután következnek be, hogy mindkét eszköz február végén még meredekebb veszteségekből küzdötte fel magát. A Bitcoin alig több mint 34 000 dollárra zuhant, az Ethereum pedig 2300 dollárra esett február 24-én.
Más kriptovaluták sem állnak sokkal jobban. A tíz legnagyobb közül a Solana a piac legnagyobb vesztese, a natív tokenje, a SOL közel 6,8%-ot esett a nap folyamán, és jelenleg alig több mint 92 dolláron kereskednek vele.
A Polkadot és az Avalanche, két népszerű „Ethereum-gyilkos” is medvésen nézett ki. Mindkét kriptovaluta körülbelül 3,5%-ot esett az elmúlt nap folyamán.
Az olyan népszerű kriptopénz-közeli részvények, mint a Coinbase, a PayPal és a Block sem nyújtanak sok menedéket a befektetőknek. A Coinbase (COIN) több mint 8%-ot, a Block (SQ) 8%-ot, a PayPal (PYPL) pedig közel 5%-ot húzódott vissza.
A kriptopiac is reagál az orosz invázióra
Oroszország ukrajnai inváziója pusztítást végzett a kriptopiacon.
Az események a medvés árfolyamok mellett felhívásokat is kiváltottak, hogy a kriptotőzsdék tömjék be az Oroszország elleni átfogó pénzügyi szankciók lyukait.
Hillary Clinton volt elnökjelölt például azt mondta, hogy „csalódott” amiatt, hogy a kriptotőzsdék nem tesznek többet az orosz felhasználók ellen.
„Csalódottan láttam, hogy néhány úgynevezett kriptotőzsde – nem mindegyik, de néhány – nem hajlandó blokkolni az Oroszországgal folytatott tranzakciókat” – mondta Clinton az MSNBC The Rachel Maddow Show című műsorában nemrég adott interjújában.
A Coinbase, a Binance és a Kraken úgy döntött, hogy nem tiltják ki tömegesen az orosz felhasználókat, hiszen erre nincs törvényes jogi alapjuk.
A Binance azonban állítólag megtiltotta egyes állampolgároknak a platform használatát. Changpeng Zhao, a Binance vezérigazgatója a BBC-nek adott, a témával kapcsolatos interjújában azonban azt mondta, hogy nem tudja, hány fiókot tiltottak ki a platformon.
Olvastad már? Az LBank Tőzsde listázza a Hungarian Vizsla Inu Tokent 2022 Március 7.-én
Forrás: decrypt.co
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.