Új esélyt kaphatnak a kezdeti érmekibocsátások (ICO). Ezt a Trump-család kriptovaluta vállalkozásának, a World Liberty Financialnek (WLF) a társalapítója mondta.
„Újra naggyá akarjuk tenni az ICO-kat” – mondta WLF társalapítója, Zak Folkman egy panelbeszélgetésen a Tron alapítójával, Justin Sunnal a Consensus Hong Kong konferencián február 19-én.
A beszélgetés során Folkman és Sun megvitatták a decentralizált pénzügyek (DeFi) elterjedésének kihívásait.
Szó esett a mémcoinok szabályozásáról és a kockázati tőke ellentmondásos szerepéről is a kriptovilágban.
Egyes elemzők összehasonlították a mémérméket, például Trump hivatalos Trump (TRUMP) tokenjét, az ICO-kkal.
Hasonlóságként említik a befektetők gyors bevonzását és azt a tényt, hogy gyakran ismert személyek támogatását használják ki.
Visszatérhetnek az ICO-k?
A kockázati tőkések részvételéről Trump WLF-projektjében Folkman így nyilatkozott: sokan figyelmen kívül hagyták a WLF-et, ezért a platform kénytelen volt szembefordulni velük.
„Azt akarják, hogy mindent úgy alakítsanak, hogy ők nyerjenek. Még akkor is, ha ez mások kárára történik” – mondta.
Folkman megjegyezte: ilyen helyzetben nem hibáztathatók a befektetők, amiért elvesztik a bizalmukat a kriptóban.
„Ez már régóta így van. A célunk, hogy újra nagyszerűvé tegyük az ICO-kat. Régen jók voltak, bárki részt vehetett bennük, és mindenki ugyanahhoz fért hozzá. Az elmúlt években ez már nem így volt.”
A kockázati tőkések elképzelésével ellentétben — akiket Folkman többnyire kizsákmányolónak tart — a kriptó célja, hogy mindenki számára egyenlő hozzáférést biztosítson az információkhoz és lehetőségekhez.
„Ha megengeded, hogy egy kockázatitőke-befektető olyasmit kapjon, ami másnak nem elérhető, az szerintem szinte ellentétes a kriptó szellemiségével” – tette hozzá Folkman.
Az ICO-k egykor népszerű pénzgyűjtési módszerek voltak a kriptoiparban. Az amerikai pénzügyi szabályozók azonban komoly vizsgálat alá vonták azokat a 2017-es ICO-boom után.
Folkman szerint az ICO-k azért buktak el részben, mert nem volt megfelelő a szabályozás. Ez most a mémcoinoknál is problémát jelent.
„Hány ember panaszkodik most a Twitteren, hogy elvesztette az élete megtakarítását egy mémcoin miatt, ami bedőlt?” – tette hozzá.
A WLF társalapítója hozzátette, hogy tisztességes szabályokra van szükség. Így az iparág ezeket egységesen alkalmazhatja.
Sun szerint a mémérmék jelentik a kripto jövőjét
Annak ellenére, hogy a mémcoiniparág szabályozási szempontból bizonytalan helyzetben van, a Tron alapítója, Sun hosszú távon optimista a mémcoinokkal kapcsolatban.
„Határozottan hiszem, hogy a mémek jelentik a kriptó jövőjét” – mondta Sun a panelbeszélgetés során. Hozzátette, hogy a mémtokeneket „megfelelő módon” kell elindítani, és bírálta a mémcoincsalásokat.
Hivatkozott azokra a jól ismert mémérmékre, mint amilyen a Dogecoin, amely évek óta létezik. Piaci kapitalizációja lassan növekszik, nem pedig hirtelen megugrik, majd lenullázódik.
„A legtöbb mémcoin ma magas piaci értékkel indul, majd értéke nullára zuhan. Az emberek elvesztik a bizalmukat a tokenben” – mondta Sun.
Olvastad már? Mire utalhat az Ethereum jelenlegi tőzsdei tartaléka?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.