A cikk írásakor a bitcoin árfolyama kényelmesen 76.000 dollár felett lebegett, és a kriptovaluták zászlóshajója a piaci kapitalizáció alapján a világ kilencedik legnagyobb eszközeként tetszeleghet.
2024. november 8-án, pénteken a bitcoin hivatalosan is elfoglalta helyét a kilencedik legnagyobb eszközként világszerte, megelőzve a Meta piaci tőkeértékét – a korábban Facebook néven ismert cég jelenleg mintegy 1,48 billió dollárt birtokol.
Aznap magyar idő szerint 18:30-kor a bitcoin árfolyama 76.349 dolláron áll, így a piaci értéke szolidan 1,51 billió dollár.
Eközben az ezüst a nyolcadik legnagyobb piaci tőkeértékkel rendelkezik, 1,771 billió dollárral. A 999 finomságú ezüst minden unciája 31,47 dollárt ér.
Az ezüst az elmúlt hónapokban bekövetkezett értéknövekedése miatt megelőzi a BTC-t. De mi kellene a bitcoinnak ahhoz, hogy átvehesse a nemesfém helyét?
89 581,70 dollár bitcoinonként – ez az az ár, amely ahhoz szükséges, hogy BTC túlszárnyalja az ezüst piaci értékét. Ráadásul az Apple tartja a harmadik legnagyobb eszköz pozícióját globálisan, 3,429 billió dolláros piaci kapitalizációjával.
Ahhoz, hogy a bitcoin megelőzze az Apple értékelését, az árfolyamának érménként 173 444,60 dollár körüli értékre kellene emelkednie.
A piaci tőkeérték alapján második legnagyobbnak számító Nvidia megelőzéséhez azonban még nagyobb ugrásra lenne szükség.
Ahhoz, hogy az Nvidia 3,609 billió dolláros kapitalizációját megelőzze, a BTC-nek coinonként 182.549,87 dollárt kellene elérnie.
De ahhoz, hogy megdöntse a regnáló óriást – az aranyat, a biztonságos menedéket jelentő eszközt – a bitcoin monumentális feladat előtt áll.
Jelenleg az arany unciánkénti 2694 dolláros árfolyama mellett a piaci kapitalizációja elképesztő, 18,087 billió dollárra rúg.
A BTC-nek meg kellene közelítenie az érménként nagyjából egymillió dolláros határt, hogy a koronára pályázzon.
Ahhoz, hogy az arany jelenlegi piaci értékét meghaladja, a bitcoin árfolyamának érménként 914.850,58 dollárt kellene elérnie.
Míg egyes bitcoin-pártiak szerint ez megtörténhet, az olyan aranymágnások, mint Peter Schiff, határozottan nem értenek egyet.
Bármi is lesz az eredmény, a kilencedik legértékesebb eszközként világszerte a BTC vitathatatlanul félelmetes versenyzővé vált.
Olvastad már? A választás utáni rally kirobbanása – ez csak a kezdet az Ethereum (ETH), a Solana (SOL) és a Monero (XMR) számára?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.