Isaiah Jackson szerint a bitcoin egy hatékony tiltakozás lehet a pénzügyi intézmények ellen azok számára, akik nem tudnak az utcákon tüntetni.
Isaiah Jackson, a Bitcoin and Black America (Bitcon és Fekete Amerika) szerzője szerint azok az emberek, akik a bitcoin felé fordultak a George Floyd halála miatt kialakult tüntetések következtében, felismerték az „igazi ellenséget”, vagyis egy elavult pénzügyi rendszert, amely kizárja az afroamerikai lakosságot.
Jackson június 4-én azt mondta, hogy örül azoknak a képeknek, melyeken a tüntetők a kriptopénzt népszerűsítő transzparensekkel népszerűsítik a bitcoint.
Szerinte a pénzügyi rendszer tragédiája, hogy kizárják a fekete lakosságot. „Ha törött a gazdasági rendszer, akkor bármennyire keményen is próbálkozol, olyan területekre kényszerülsz, ahol kemény a rendőri megfigyelés.”
Kialakulnak ezek az összecsapások, a rendőrök feketéket kezdenek ölni, és ez egyfajta dominóhatást kelt. Szóval úgy gondolom, hogy akik ilyen transzparensekkel vonulnak azt mondják: ha ennek vége emlékezzünk rá, hogy mi a valódi ellenség.”
Jackson kiemelte az olyan gazdasági hatásokat, mint a Fed pénznyomtatása és a 40 millió fős munkanélküliség. „Milyen stratégiát alkalmazhat a közösségünk a jövőben?” – kérdezte. „Szerintem a bitcoin lehet a válasz, így örülök ennek a jelenségnek” – adta meg a választ.
A kriptomegoldás
George Floyd halála az egész országot megrázta, a tüntetők reformokat és egyenlő bánásmódot követelnek.
Egyesek szerint a bitcoin lehet a megoldás, Jackson neve és könyve több transzparensen is megjelent Észak Karolinában, New Jerseyben és még Londonban is.
Bitcoin and Black America becoming apart of the protest is so dope 🔥🔥 pic.twitter.com/mCfQ58cTPC
— No 🔑 No 🧀 (@bitcoinzay) May 31, 2020
A tüntetőket világszerte támogató Jackson szerint a bitcoin alternatív megoldást jelenthet.
Többször is elmondta olvasói számára, hogy a bitcoin egyfajta „békés tüntetés”, sokkal régebben, mint ahogy azt Changpeng Zhao is leírta egy június 1-ei Twitter-üzenetben.
„Általában azt mondom, hogy a tüntetés legbékésebb módja a bitcoin folyamatos vásárlása és mivel csak kiviszed a pénzt a rendszerből, egy olyan valutához jutsz, amelyet a jövőben is használni lehet.”
A bitcoin terjedésének akadályai
Jackson szavai ellenére a kriptopénzek még mindig nem terjedtek el az afroamerikai közösségben. A szerző szerint a fekete lakosság „kevesebb, mint 10%-a használt valaha bitcoint, és kevesebb mint 1%-a használja gyakran.”
Emellett párhuzamot vont aközött, hogyan számolt be a média a fekete közösségekről és a bitcoinról.
„A bitcoin megítélése a médiában már régóta hasonlít a fekete közösség megítélésére, vagyis nagyon sok a hazugság és a megtévesztő információ.”
Olvastad már? Fidelity Investments: tovább terjedhet a bitcoin intézményi körökben
Forrás: cointelegraph.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂