A bitcoin hatalmas áremelkedéseit a „to the Moon!” kifejezéssel szokás emlegetni angol nyelvterületen, amely azt jelenti, hogy irány a Hold. Most viszont ténylegesen a Holdra megy a bitcoin.
A Vulcan Centaur nevű holdrakétával egy hardvertárcát is felvisznek az űrhajósok, és így 1 BTC-t küldenek fel az égi kísérőnkre. A tervek szerint a rakéta február közepén érkezik majd meg a Holdra.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Azt, hogy bitcoint is vigyenek magukkal, a BitMEX tőzsde szervezte meg, és az első bejelentést erről még tavaly májusban tették meg.
HAPPENING NOW: Our $BTC is off to the Moon on board @ulalaunch’s #VulcanRocket 🚀
Watch the launch live on our Twitch here 👉 https://t.co/pX7SSoyXC5#MoonBTC #BitcoinToTheMoon #BitMEX pic.twitter.com/bdr8sv56vO
— BitMEX (@BitMEX) January 8, 2024
Akkor elmondták, hogy ténylegesen, fizikai formában küldenének fel bitcoint az űrbe, mégpedig úgy, hogy egy hardvertárcát használnak ehhez, amely a privát kulcsokat őrzi.
A tőzsde megosztotta, hogy a tárca egy megfigyelői címmel is rendelkezik, azaz aki szeretne, tud adományt, felajánlást küldeni rá, illetve nyomon lehet követni a tárca egyenlegének az alakulását.
Amennyiben a jövőben valaki úgy dönt, hogy elmegy, és megszerzi a tárcát, és vele a bitcoint, azt is tudni lehet majd a cím figyelésével.
„A tárca a benne lévő bitcoinnal a Peregrine-1 regisztrált rakománya lesz, amelyet a Holdon fognak letenni, és amely ott is marad egészen addig, amíg egy vállalkozó szellemű próbálkozó meg nem szerzi.”
A Peregrine-1 az Astrobotic Tehnology űrjárműve, ez szállítja a legénységet és a bitcoint is a célállomásra.
A tervek szerint februárban érkeznek meg a Holdra. A Peregrine misszió az első a 70-es években futó amerikai Apolló-program után, amely ismét a Holdat tűzte ki célul.
Az Apolló küldetések során lépett először ember a holdra, a BitMEX ügyvezetője, Stephan Lutz pedig úgy fogalmazott, hogy ez a mostani küldetés is legalább ekkora jelentőségűnek számít az űrtechnológia fejlődésében. Lutz szerint ráadásul az első lépéseit láthatjuk az űrgazdaság kialakulásának.
A sajtóközleményben a tőzsde vezetője elmondta, a Holdra küldött bitcoin egyfajta időkapszulaként működik majd, amely megörökíti az emberiség egyik legnagyobb technológiai vívmányát.
„Rendkívül izgatott vagyok, hogy milyen út előtt állunk a decentralizált pénzügyek terén, amikor a pénzrendszerünk határai végre túljutnak a bolygónkon, és kilépnek a kozmoszba.”
A „to the Moon!” kifejezés népszerűségét figyelembe véve a kereskedők és a kriptobefektetők körében a BitMEX jó lóra tett, hiszen a téma nagy figyelmet keltett a közösségben, és sokan érdeklődve várják, hogy hogyan alakulna az események.
Olvastad már? TradingView, avagy minden, amit a kriptokereskedésről tudni akartál
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.