A Financial Tribune július 21-én közzétett jelentése szerint Irán egy új árképzési rendszert javasolt a kriptopénzbányászok számára, amely a villamosenergia-behozatalra vonatkozó hasonló tarifákon alapul.
A bejelentés vasárnap érkezett Irán Energiaügyi Minisztériumának helyettesétől, Homayoon Ha’eritől, aki megjegyezte, hogy a rendszer jóváhagyásra vár az iráni kormánytól.
Ha’eri nem fedte fel az árrendszert, azonban jelezte, hogy a piaci tényezők, beleértve az energiaárakat is, meghajtják majd az árképzést.
Irán szerette volna magáévá tenni a Kriptovaluta bányászatát
Abdol Nasser Hemmati, Irán Központi Bankjának (CBI) igazgatója július 10-én kijelentette, hogy az iráni kormány felkészül a kriptovaluta bányászatának engedélyezésére annak ellenére is, hogy nem létezik olyan szabályozó készülék, amely legitimálná a pénznemmel történő tevékenységet az iráni jogszabályok szerint.
Hemmati jelezte, hogy a kormány jóváhagyta egy végrehajtási törvény olyan nézőpontjait, amelyek lehetővé teszik a kriptovaluta bányászatát.
Ez az alacsony villamosenergia-áraknak köszönhetően ahhoz vezethet, hogy gyakoribbá válik a bányászat.
A CBI-igazgató előírta, hogy a villamosenergia árrendszerének, amelyet a bányászok számára biztosítanak, „az exportra szánt villamosenergia árán kell alapulnia”.
Hozzátette:
„ami még ennél is fontosabb, hogy ezek a bányászott pénznemek visszakerüljenek a nemzet gazdasági körforgásába”.
Irán kilowattóránként jelenleg 0,07 és 0,10 dollár érték közötti villamosenergiát biztos a szomszédos országokba, azonban az ipari és mezőgazdasági műveletek villamosenergiáját támogatják, nagyjából 0,05 dollárt elérve egy kilowattórára.
Július 9-ei jelentések azt jelezték, hogy Irán Energiaügyi Minisztériuma 0,07 dolláros árat javasolt a kriptovaluta bányászai által fogyasztott minden kilowattórára.
Az olcsó villamosenergia Iránba vonzza a kriptovaluta bányászati műveleteit
Az olcsó villanyáram több jelentés szerint már 2018 december óta vonzza a bányászokat Iránba.
Ennek következményeképpen különféle hírcsatornák is kiemelték a kínai bányászok növekvő jelenlétét az országban. A történet egy Chengdu-alapú indításból idézett, miszerint 2000 bányászati egységet telepítettek Iránba.
Július 6-án Mohammad Javad Azari Jahromi, Irán Kommunikációs és Informatikai Minisztere továbbította azokat a pletykákat, miszerint Iránban privát kínai bányászati műveletek folynak, a következő kijelentéssel:
„Nincs bizonyíték kínai tevékenységekre Iránban, bár nem hivatalos forrásokból én is hallottam róla.”
Júniusban Irán energiatermelési és -elosztási társasága, a Tavanir beszámolt arról, hogy az ország villamosenergia-fogyasztása május 22. és június 21. között 7%-kal nőtt az előző év azonos időszakához képest.
Az iráni Energiaügyi Minisztérium szóvivője a „szokatlan növekedés” nagy részét a „bitcoin-bányászok tevékenységének” tulajdonította.
Mostafa Rajabi Mashhadi szóvivő becslése szerint egyetlen bitcoin bányászatához szükséges energia két tucatnyi lakóegységet tudna ellátni villanyárammal egy teljes évre.
Mashadi arra figyelmeztetett, hogy a hatóságok meg fogják akadályozni a villamosenergia nem jóváhagyott használatát a kriptovaluta bányászatára, azt állítva, hogy „a bitcoin bányászokat azonosítani fogják, és a villamosenergia nem lesz továbbra biztosítva számukra”.
Olvastad már? A Binance nyomdokába lép a Bitpanda, saját tokent indítanak
Június végén az iráni állami televízió arról számolt be, hogy két elhagyatott gyárban talált bányászati birtokot lezártak, ami mintegy 1000 bányászati berendezés lefoglalását eredményezte.
Forrás: cryptoglobe.com
Kiemelt kép: Marco Verch Professional
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂