Rengeteg kriptopénz próbálja jutalmakkal magához csábítani az első felhasználókat, ennek pedig az egyik legegyszerűbb módja az airdrop. Melyek azok a protokollok, amelyek hatalmas mennyiségű pénzt osztanak szét?
Az airdrop lényege az, hogy mikor a felhasználó kapcsolatba lép egy protokollal, applikációval, a tárcacíme naplózásra kerül.
Mikor a protokoll saját tokent bocsát ki, ezeknek a korai felhasználóknak jutalmul meghatározott mennyiséget el szokott küldeni.
A legtöbb esetben ez egy szerény összeg, de nem példa nélküli a több ezer, vagy több tízezer dollár értékű airdrop sem.
Az airdrop lehetősége jó motivációt jelent, hogy a felhasználók próbát tegyenek a protokollokkal, és sok esetben ezt visszamenőleg jutalmazzák, tehát akkor jogosult valaki a tokenekre, ha például a protokollok indulásakor kezdte használni azokat.
Nézzük meg, milyen airdropokat jelentettek be a közelmúltban, mit érdemes ellenőrizni a felhasználóknak?
Jito
A Solana hálózatán működő defi protokoll csütörtökön osztotta szét az airdropot, amely során összesen 225 millió dollárnyi tokent adott át a felhasználók részére.
A Coinbase listázása után a JTO token árfolyama emelkedésnek indult, és elérte a 6 dollárt is, így a teljes kiosztott mennyiség meghaladta a félmilliárd dollárt.
Az ár azóta természetesen visszaesett, a Coingecko adatai alapján kevesebb, mint a felére, de a Solana hálózatán aktív defi-felhasználók nyilván nem panaszkodnak emiatt.
Amennyiben valaki használta korábban a Jito protokollt, akkor azt javasoljuk, ellenőrizze le a tárcájában, hogy jogosult-e a jutalomra!
Starknet
Az Ethereum második rétegű protokollja a hét végén jelentette be, hogy saját tokent adnak ki, és ennek egy részét airdrop formájában juttatják el a felhasználókhoz.
A tervek szerint 1,8 milliárd tokent osztanak ki a projekt befektetői, és a protokoll közösségi tagjai között, ebből pedig 900 millió STRK token kerül majd kiosztásra airdropként a korai felhasználók és közreműködők között.
A Starknet egyelőre nem osztotta meg, hogy pontosan mi alapján lesz valaki jogosult a jutalomra, de ha a kedves olvasó esetleg használta korábban a hálózatot, akkor érdemes figyelemmel kísérni az eseményeket!
Nem tudni, hogy az airdrop mikor érkezik, a csapat csak annyit osztott meg a pénteken kiadott közleményükben, hogy hamarosan.
Blast
A Blur NFT-piacterének a saját második rétegű megoldása kettős megítélésű az Ethereum-felhasználók körében.
Még a projekt mögött álló egyik nagybefektető is úgy nyilatkozott, hogy kellemetlen visszásságok övezik a hálózat indulását.
Az érdeklődés ennek ellenére hatalmas, főleg azért, mert a Blur már korábban is több száz millió dollárnyi BLUR tokent osztott szét a felhasználók között.
A Blast blokklánc indulásához hasonló ösztönzőket akar alkalmazni a csapat, és emiatt egyértelműen megosztották, hogy milyen feltételek mellett szerezhetnek jogosultságot a felhasználók az ajándék tokenekre.
A felhasználók pedig nem tétlenkedtek, már most is fél milliárd dollárnál többet kötöttek le a platformon, hogy jutalmakat, illetve hozamot szerezhessenek, és kivegyék a részüket a valószínűleg nagyvonalú airdropból.
Olvastad már? Rekordmagasan áll a Bitcoin, de ebből az 5 érméből is jó betárazni a bikafutam előtt
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.