Indulásra kész a kínai állami kriptopénz

-

Ötévnyi fejlesztés után a Kínai Központi Bank bejelentette, miszerint indulásra kész az általuk létrehozott digitális pénz. Mindezt annak ellenére, hogy az országban még mindig tiltott a kriptovaluták kereskedelme és használata.
Mu Changchun, a Kínai Népbank egyik vezetőhelyettese augusztus 10-én jelentette be, hogy a bank hamarosan elindítja saját digitális pénzét.

A Finance 40 Group találkozón történt meg a bejelentés, amely során megosztották, hogyan haladt a fejlesztés 2014 óta:

„Kimondhatjuk, hogy a Népbank digitális valutája elkészült.”

Állítása szerint a Népbanknak rendelkezésére állt egy digitális pénz prototípusa, így tulajdonképpen csak adoptálni kellett az infrastruktúrájukba a blokklánc-technológiát. Viszont világossá vált, hogy nem használhatják tisztán blokklánc-alapon a technológiát, a skálázási bonyodalmak miatt.
Részletesebb ismertetés során elmondták, nehéz volt megoldani, hogy a kis volumenű, hétköznapi használatra is alkalmassá tegyék egy Kína méretű országban, a blokklánc – szerkezeténél fogva ugyanis nem a legjobb ilyen célra.
Ehelyett inkább egy hibrid rendszert hoztak létre, amely technikailag független a központi banktól, de nem szükségszerűen teljesen decentralizált blokklánc.

Kétszintű eloszlás

A disztribúció kapcsán az úgynevezett kétszintű eloszlást fogják alkalmazni, azaz először a bankok és a hivatalos szervek használhatják, még a publikus elérhetőség előtt:

„A Népbank van a felső szinten, és alatta a kereskedelmi bankok. Ez a kettős rendszer megfelel a nemzeti szabályainknak, körülményeinknek. A meglévő erőforrások mobilizálásával a kereskedelmi bankokon keresztül fokozatosan elterjedhet a digitális pénz.”

A jelentés szerint Kína mérete és gazdaságának összetettsége miatt szükséges ez a kettős rendszer, nem beszélve a nagy lakosságról és a hatalmas földrajzi kiterjedésről.
A Népbank előtt világossá vált, hogy egy ennyire heterogén nemzet esetében a bevezetés magas szintű oktatási intézkedésekkel jár, amelyek megkönnyítik a technológia használatát.
Ha mindezt egyetlen szinten oldanák meg, direkt kapcsolat kellene a központi bank és a lakosság között, amely „hatalmas kihívást” jelentene. Ezzel szemben a kétszintű rendszer oly módon növeli a hozzáférhetőséget, hogy ösztönzi a lakosságot, magától térjen át ennek a digitális pénznek a használatára.
Forrás: cryptoglobe.com

Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂

Legfrissebb bejegyzéseink

A Mastercard és JPMorgan új blockchain alapú fizetési megoldást indít

A Mastercard Multi-Token Network (MTN) és a JPMorgan ambiciózus Kinexys Digital Payments platformja integrálódott, hogy gyorsabb és átláthatóbb elszámolási rendszert kínáljon. Az MTN és Kinexys összekapcsolása A...

Az ETH piaca csendes – vihar előtti csend?

Az Ethereum (ETH) árfolyama a cikkírásakor 3135 dolláron áll, ami mindössze 0,6%-os emelkedést jelent az elmúlt 24 órában. Ez a szerény növekedés éles ellentétben áll a...

A 3 legjobb mémcoin az év végi növekedésre: Miért a CATZILLA vezeti a listát?

Vendégbejegyzés Az év végéhez közeledve a figyelem a mémcoin felé fordul, amely jelentős hozamot kínálhat. A CATZILLA meglepetésszerű versenyzőként tűnt fel, és egyedi vonzerejével felkeltette az...

Upbit hack: Észak-Korea a tettes?

Dél-Korea hivatalosan is megerősítette, hogy az észak-koreai Lazarus és Andariel hackercsoportok felelősek az 50 millió dolláros Upbit hackért, amely 2019-ben történt. Az ellopott kriptovaluták értéke...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.