A bitcoin és az ethereum továbbra is csak oldalazik, míg a decentralizált pénzügyi (DeFi) piacok tovább szárnyalnak.
Az elmúlt egy nap alatt két token is elindult a piacokon. Az egyik értéke több mint 1000%-ot emelkedett induló árfolyamához képest, míg a másik árfolyama 5000%-ot emelkedett egyetlen nap alatt.
Hatalmasat ment az új DeFi-tokenek értéke
Több hét várakozás után az új mStable DeFi-projekt július 18-án kiadta natív tokenjét, a Metát (MTA).
A Meta röviden egy olyan token, amely teljes mértékben lehetővé teszi Ethereum-alapú protokollja decentralizálását, így lehetővé válnak a stabilkoinok swap ügyletei alacsony árfolyamkülönbséggel és kamatozási lehetőségeket kínálhat stabilkoinok részére.
Ryan Watkins, a Messari kutatója szerint a token indulása egy új, „IDO” nevű folyamaton keresztül jön létre, amely rendkívül jövedelmező lehet egyesek számára. Az IDO decentralizált tőzsdén keresztüli kibocsátást jelent.
A Meta indulása azért is volt látványos, mivel egy felhasználó megpróbálta manipulálni a megrendelési főkönyvet, hogy megváltoztassa a narratívát.
Percekkel indulása után az MTA értéke elérte a 2,4 dollárt, amely 1.000%-os megtérülést jelentett volna a korai mStable-befektetők számára. A jelenlegi 3,5 dolláros árfolyamon pedig 2.200%-ot nőtt a token értéke kezdeti árfolyamához képest.
MTA now trading at 16x its $0.15 seed price.
The dynamics around the offering were much more fair, but still the fomo drove the price up far higher than any other IDO so far.
I wonder if most people would’ve ended up paying less in the original offering at this point.
— Ryan Watkins (@RyanWatkins_) July 18, 2020
A kriptopénzekre összpontosító szingapúri Three Arrows Capital vagyonalap is az első befektetők közt szerepel.
A titokzatos yearn.finance DeFi-protokoll egy napon indította saját YFI tokenjét. A projekt mögött álló csapat egy Medium-blogbejegyzésben az alábbit írta:
„Kiadtuk a YFI tokent, egy teljesen értelmetlen, 0 készlettel rendelkező tokent. Megismételjük, pénzügyi értéke 0. Nincs előre bányászás, nem lesz eladás, sehol nem lehet megvenni, a Uniswapre se kerül fel és még aukció sem lesz. Senki nem kaphat belőle.”
Ez azonban csak megtévesztés volt.
Július 18-án a YFI értéke elérte a 2250 dollárt, amely a CoinGecko adatai alapján 7.000%-os növekedés az aznapi 31 dolláros mélyponthoz képest.
Gyűlnek a fellegek a DeFi körül
A magas kamatok és megtérülések miatt egyre többen kezdik megkérdőjelezni a DeFi alapjait.
A Joe007 névre hallgató bitcoinbálna – aki ismert arról, hogy véleményeivel szeret szembemenni a mainstreammel, és aki már több millió dollárt keresett kereskedéssel a Bitfinexen – azt írta, hogy szerinte a DeFi „egy centralizált Ponzi/HYIP-csalás, amely véletlenszerű kriptocsapdákkal próbál pénzeket bevonzani egy székfoglalós játékba.”
Joe007 egy Twitter-kommentre reagált egy DeFi-kkel foglalkozó Twitter-felhasználó alatt, aki az új „rejtett DeFi-kincset” kereste, amely nagyban hasonlít a 2017-es és 2018-as ICO-őrülethez.
Több bitcoinrajongó is hasonló kritikákat fogalmazott meg: a „DeFi csupán a Wall Street 2.0” és egyéb hasonló kommenteket írtak.
Olvastad már? Medve jelet mutatott a Chainlink, jelentős esésre számíthatunk?
Forrás: cryptoslate.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon.
Legyen szép napotok! 🙂