Az indonéz központi bank a hírek szerint már idén kibocsáthatja a digitális rúpiát, amely hivatalos fizetőeszközként működhetne az országban.
Az új pénz elsősorban a nagykereskedelemben lenne használható, és 2022-re még csak egyfajta tervezetként, tesztváltozatként debütálna. Az elképzelésekről a Perry Warjiyo kormányzó beszélt a sajtónak.
„A digitális rúpia a gyakorlatban teljesen megegyezne a hagyományos készpénzzel. Ez lenne viszont csak az egyetlen legális fizetőeszköz, amellyel az országban digitális tranzakciót lehetne végezni.”
A Bank of Indonesia tavaly óta foglalkozik a saját kibocsátású digitális pénz gondolatával. Az első elgondolások alapján elébe szeretnének menni a kriptopénzes fizetések globális elterjedésének, és saját megoldással előrukkolni.
A régió más országaiban is foglalkoznak a témával a pénzügyi hatóságok, hogy fejleszteni tudják az átutalási, elszámolási rendszereiket. A Fülöp-szigetek és Ausztrália szintén a nagykereskedelemben használatos valutában gondolkodik.
Tavaly ősszel Ausztrália, Szingapúr, Malajzia és Dél-Afrika jelentette be, hogy közös tesztprogramot indítanak a jegybanki digitális valutákkal.
A központi bankok úgy fogalmaztak, hogy olyan nemzetközi elszámolási platformot akarnak kialakítani, amely a különböző országok digitális valutáival is használható.
A Bank of Indonesia már a technológia kiberbiztonsági kérdésein dolgozik. A digitális rúpia a kibocsátás után a bankokhoz, fizetési szolgáltatókhoz kerülne, amelyek aztán továbbítanák azt a kisebb banki szervezetek felé, hogy a lakossági forgalomba is kikerülhessen a pénz.
Az elképzelések alapján így megoldható lenne, hogy például krízishelyzetekben a háztartások ne a rizikósabb kereskedelmi bankokhoz forduljanak, hanem a megbízhatóbb központi bankokat válasszák, illetve az azok által kiadott pénzt.
Olvastad már? Nem vehetnek dollárt az argentin kriptokereskedők
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!