India, Nigéria és Indonézia lettek a világ vezető országai a kriptovaluták elfogadásában.
A Chainalysis 2024-es globális kriptoelfogadási indexe alapján ezek az országok kerültek az élre, figyelembe véve a lakosság méretét és vásárlóerejét is.
Mennyire rendszeresen használják a kriptopénzeket az emberek?
A Chainalysis szerdán osztotta meg legújabb jelentését, amely a globális kriptoelfogadási indexre épül.
Az indexet immár ötödik éve frissítik, és az alapján rangsorolják az országokat, hogy mennyire aktívan használják a kriptovalutákat a mindennapokban.
Az adatokat a blokklánc tranzakcióiból és a központosított, illetve decentralizált platformok tevékenységéből gyűjtik.
A rangsor kialakításánál figyelembe veszik az országok lakosságának méretét és vásárlóerejét is. Idén 151 országot rangsoroltak a rendelkezésre álló adatok alapján.
A 2024-es index egy új megközelítést alkalmazott, mivel a DeFi-aktivitásra helyezte a hangsúlyt, és nem vette figyelembe a peer-to-peer kereskedést, mivel ez utóbbi aránya jelentősen csökkent az elmúlt években.
India, Nigéria és Indonézia vezetik a listát, míg Közép- és Dél-Ázsia, valamint Óceánia régiói is kiemelkedőek voltak, hiszen a top 20 ország közül hét ebből a térségből származik.
Miért nő világszerte a kriptovaluta-használat?
A jelentés különlegessége, hogy rávilágít a kriptovaluták globális növekedésére is, hiszen nem csak a gazdagabb országokban terjed a technológia.
A kriptohasználat minden jövedelmi szinten növekedett, különösen az alacsony jövedelmű országokban, ahol a stablecoinok lettek egyre népszerűbbek.
A Szaharától délre fekvő Afrika és Latin-Amerika különösen kiemelkedik ebben a trendben, mivel a stablecoinok egy biztonságos módszert kínálnak az értékátvitelre, anélkül, hogy a többi kriptovalutára jellemző volatilitással szembesülnének.
Az egyik fontos esemény, ami növelte a Bitcoin aktivitását, az amerikai Bitcoin ETF-ek elindítása volt, ami globálisan is megugrást hozott a tranzakciók számában.
Ez azt mutatja, hogy a kriptovaluták egyre jobban integrálódnak a hagyományos pénzügyi rendszerbe, és egyre könnyebben hozzáférhetők a mindennapi felhasználók számára is.
A kriptó egyszerűbb és néha biztonságosabb is, mint a hagyományos pénzek
Az elmúlt években hasonló mintákat láthattunk azokban a régiókban, ahol a hagyományos bankrendszer kevésbé elérhető.
Olyan országokban, mint Nigéria és Indonézia, ahol a banki infrastruktúra nem mindenki számára hozzáférhető, egyre többen fordulnak a kriptovalutákhoz alternatív pénzügyi megoldásként.
A stablecoinok növekvő népszerűsége is azt jelzi, hogy ezekben a régiókban különösen fontos az értékmegőrzés, különösen olyan helyeken, ahol a helyi valuták gyakran instabilak.
Ahogy egyre több decentralizált pénzügyi eszköz és platform jelenik meg, ezek az országok valószínűleg még nagyobb mértékben fogják használni a kriptovalutákat.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Bitcoin árát EZ a veszély fenyegeti – Itt van minden, amit tudni érdemes
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.