Így lehet a Bitcoin közelgő halálkeresztje egy ellentétes irányú vételi jelzés

A Bitcoin-kereskedők kissé tétlenné váltak, miután észrevették a halálkeresztet a napi grafikonon, de lehet, hogy ez egy vételi jel lehet a befektetők számára?
A Bitcoin (BTC) egymást követő éles korrekciói a 64.900 dolláros történelmi csúcsról negatívvá tették a befektetői hangulatot, legalábbis rövid távon.

Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről – kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!


Míg egyes elemzők úgy vélik, hogy a mélypontot talán már elértük, mások további esésre figyelmeztetnek a „halálkereszt” mintázat miatt, amely a cikk írásakor a befejezés határán áll.
Az új kereskedők számára maga a halálkereszt elnevezés sok negatívumot és a közelgő végzet érzését kelti. Ez az érzés eladási pánikot válthat ki, különösen akkor, ha a piac már a minta észlelése előtt is medvefázison ment keresztül.
Azonban a halálkereszt olyasmi, amitől félni kell, vagy egy kristálygömb, amely betekintést nyújt a kereskedőknek abba, hogy mikor várható a zuhanás?
Találjunk választ a kérdésre néhány példa segítségével.

Mi az a halálkereszt és mennyire pontos?

A halálkereszt akkor alakul ki, amikor egy nagyobb időszakot átölelő mozgóátlag, általában az 50 napos egyszerű mozgóátlag, egy még hosszabb távú mozgóátlagot, általában a 200 napos SMA-t felülről keresztezi.

LTC / USD napi Forrás: TradingView

A kereszteződés medvés, mivel azt mutatja, hogy az emelkedő trend irányt váltott. A nagy intézményi befektetők általában addig nem vásárolnak egy csökkenő piacon, amíg a mélypontot meg nem erősítik.
Emiatt a vásárlás elapad, és a pozíciókat tartó befektetők a pánik miatt a kiszállás felé sietnek, ami tovább súlyosbítja a csökkenést.
Mielőtt megnéznénk néhány halálkereszt példát a kriptopiacokon, nézzük meg, hogyan hatott ez a minta az S&P 500 indexre 1929 és 2019 között. A Dorsey, Wright & Associates, LLC szerint a halálkereszt kialakulását követő átlagos esés 12,57%, a medián esés pedig jóval kisebb, 7,75%.
Ha azonban csak az 1950 utáni időszakot vesszük figyelembe, akkor az átlagos esés kevesebb, mint 10,37%, a medián pedig 5,38%.
Bár ezek a számok nem megdöbbentőek, különösen a volatilitáshoz szokott kriptokereskedők számára, a két mozgóátlag medvés konvergenciáját nem szabad félvállról venni.
A történelem azt mutatja, hogy a halálkereszt néhány esetben masszív csökkenést eredményezett az amerikai tőzsdeindexekben.
Az 1930. június 19-i halálkereszt után az S&P 500 78,84%-ot zuhant, mielőtt 1932. szeptember 15-én elérte a mélypontot. A következő szörnyű halálkereszt egy 53,44%-os korrekciót okozott, amely 2007. december 19-től 2009. június 17-ig tartott.
Ez azt mutatja, hogy egyes esetekben a halálkereszt képes volt előrejelezni egy éles korrekciót. Azonban minössze két éles, több mint 50%-os visszaesés a 90 éves történelem során azt sugallja, hogy a minta nem elég megbízható ahhoz, hogy azonnali félelmet keltsen a kereskedőkben.

Legutóbbi Bitcoin-halálkeresztek

Mivel a kriptovaluták még mindig kialakulóban lévő piacnak számítanak, a rendelkezésre álló adatok korlátozottak. Tekintsük át néhány múltbéli halálkeresztet, és azt, hogy azok milyen hatással voltak a Bitcoinra.

BTC / USD napi. Forrás: TradingView

A legutóbbi death cross 2020. március 26-án történt, amikor a BTC/USD pár 6.758,18 dolláron zárt. Ez a halálkereszt azonban kiváló ellenkező irányú vételi jelnek bizonyult, mivel a pár már 2 héttel ezelőtt, március 13-án 3.858 dollárnál kialakította a mélypontját.
Ezt megelőzően a BTC/USD 2019. október 26-án alakított ki halálkeresztet, amikor az árfolyam 9.259,78 dolláron zárt. Addigra már 33%-os korrekciónál jártunk a 2019. június 26-án elért 13.868,44 dolláros csúcshoz képest.
A kereszt után a pár 2019. december 18-án 6.430 dolláron érte el a mélypontját, további 30%-os esést szenvedve el. A 13.868,44 dolláros csúcsról a 6.430 dolláros mélypontig a teljes csökkenés nagyjából 53%-os volt.
BTC / USD napi. Forrás: TradingView

Egy másik forgatókönyv szerint a Bitcoin dübörgő bikapiaca 2017. december 17-én 19.891,99 dolláron tetőzött, és a halálkereszt 2018. március 30-án alakult ki, amikor a BTC/USD 6 848,01 dolláron zárt.
Ekkorra a pár már több mint 65%-kal korrigált az akkori történelmi csúcsról.
Ezt követően az eladás folytatódott, és 2018. december 15-én 3.128,89 dollárnál kialakult a medvepiaci mélypont.
Ez a halálkereszttől mintegy 54%-os további esést jelentett, és összesen 84%-os visszaesést az eddigi csúcshoz képest.
A fenti példák azt mutatják, hogy a halálkereszt általában a medvepiaci ciklus késői szakaszában alakul ki. A medvés fogadások bár beválhatnak a rövid távú kereskedők számára, de káros lehet a hosszú távú befektetők esetében.

A legfontosabb tudnivalók

A példák azt mutatják, hogy a halálkereszt egy késleltetett minta, amely akkor alakul ki, amikor a csökkenés nagy része már megtörtént.
Általában a hosszú távú befektetőknek nem kell pánikba esniük, ha a halálkeresztet észlelik a napi grafikonokon, de ez egy olyan jelzés, amire jobban oda kell figyelni, és talán fel kell készíteni a portfóliót a pozicionálásra és a különböző nem várt kimenetelekre.
A halálkeresztek időnként ellentétes irányú jelzésként is használhatók, így amikor észlelik őket, a kereskedőknek a grafikon más jelzéseit kell keresniük, hogy kiszúrják a lehetséges aljat.

Olvastad már? „A Bitcoin a kriptokirály, és megvan a helye a világban” – mondja az eToro vezérigazgatója

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!




Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást. Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!

A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.

Legfrissebb bejegyzéseink

Ezekre az altcoinokra érdemes figyelni az amerikai stratégiai kriptotartalék kapcsán

Donald Trump elnök döntése, hogy hivatalos amerikai kriptotartalékot hozzon létre, hatalmas izgalmat keltett. Az Államkincstár és a szövetségi ügynökségek április 5-én hozzák nyilvánosságra digitális eszközeiket,...

Az intézményi befektetések állnak szemben a kriptopiac korrekciójától való félelemmel

Miután a kriptopiacok nem tudták eséssel kezdeni a hónapot, most próbálnak alkalmazkodni az újabb negatív trendhez. Ennek eredményeként a bitcoin bikái egy időre 84.000 dollár...

Kulcstényezők, amelyek az XRP árát a 100 dolláros mérföldkő felé terelhetik

Bár a Bitcoin már közel jár a 92.000 dolláros szinthez, és továbbra is erős emelkedő lendületet mutat, az XRP továbbra is nehezen tud áttörni ellenállási...

Az FTX összeomlása óta nem zárt ilyen rossz negyedévet a Coinbase

A tőzsdén jegyzett, amerikai központú Coinbase kriptotőzsde nehéz negyedévet zárt. Ez volt a legrosszabb időszaka a 2022-es FTX-összeomlás óta. A Coinbase részvényei 2025. január 2-án valamivel...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.