A múlt hét brutális volt a kriptopiacok számára, a veszteségek a hétvégére is kiterjedtek. A héten érkeznek az amerikai inflációs adatok.
Az Egyesült Államokból érkező számos foglalkoztatási adat sem akadályozta meg a részvénypiacok, a slumptember most sem hazudtolta meg magát.
Ez a hét az inflációs adatok miatt lesz nehéz, és további jelentések érkeznek a munkanélküli kérelmekről is.
„Ez az utolsó hét, amikor a régóta várt szeptemberi Fed-ülés előtt az utolsó inflációs adatokkal találkozunk” – jegyezte meg a Kobeissi Letter hírlevél.
Gazdasági események szeptember 9. és 13. között
Szerdán jelenik meg az augusztusi fogyasztói árindex (CPI) jelentés, amely a jegybank által használt két kulcsfontosságú inflációs mutató egyike.
Az adatok tükrözik a gazdaságban az árak alakulását és alakítják a fogyasztói kiadásokat, így a Fed döntéshozói szorosan figyelik, mivel hatással lesz mindez a kamatdöntésekre.
Csütörtökön jelenik meg az augusztusi termelői árindex (PPI) jelentés, amely a termelők és a gyártók inputárait tükrözi.
Ez egyben az inflációs nyomás előindikátora is, mivel a fogyasztási cikkek előállítási költségeit méri, így a következő havi CPI-jelentés előremutató mutatója.
Csütörtökön az első munkanélküli kérelmek adatai is megjelennek, amelyek szélesebb képet adnak a munkaerőpiacról.
A Michigan fogyasztói hangulatindex fogyasztói inflációs várakozásokat mérő mutató szeptemberi előzetes adatai pénteken jelennek meg.
Ezek a jelentések a fogyasztói bizalmi szintekről és a hosszú távú inflációról alkotott nézetekről szóló havi felmérés eredményeit tartalmazzák. Ezeket a Fed inflációs várakozások indexének számításaihoz is felhasználják.
A múlt heti gyenge gazdasági adatokat követően a piac a szeptemberi Fed-ülésen egy 25 vagy 50 bázispontos kamatcsökkentés esélyeit mérlegeli, és a CPI-jelentés valószínűleg nagy szerepet fog játszani ebben a folyamatban.
A vártnál gyengébb CPI-jelentés növelheti az 50 bázispontos kamatcsökkentés esélyét a szeptember 18-i ülésen.
A CME Fed Watch eszköz jelenleg 31%-os esélyt ad egy nagyobb mértékű kamatcsökkentésre.
Kriptopiaci kilátások
Elméletileg egy nagyobb mértékű kamatcsökkentés jót tenne a kriptopiacoknak, de még ez sem tűnik elégnek ahhoz, hogy lerázza a medvés hangulatot.
A piacok az augusztus 5-i fekete hétfői összeomlás óta nem látott szintre tértek vissza, a teljes kapitalizáció a múlt hét végén 2 billió dollár alá esett. Azóta 2,03 billió dollárra emelkedett, de február eleje óta továbbra is a legalacsonyabb szinten van.
A Bitcoin hétvégén mélypontra, 53.300 dollárra esett, de azóta visszaerősödött, és a hétfő reggeli ázsiai kereskedés során elérte az 55.000 dollárt.
Az Ethereum rosszabbul járt, a hétvégén rövid időre 2200 dollár alá süllyedt. Az eszköz visszanyerte a 2300 dolláros szintet, de még mindig gyenge.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? A Toncoin 13%-os esése: Mi történt és vissza tud-e pattanni a TON?
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.