A városállam pénzügyi hatóságai figyelmeztetést adtak ki, mégpedig két kifejezetten gyanús vállalkozás ellen is, amelyek túlságosan is hihetetlennek tűnő befektetési lehetőségeket reklámoznak a közösségi médiában.
A gyanú szerint a cégek által reklámozott kriptopénzek valójában nem létező tokenek, és csak a becsapott vásárlók pénzére pályáznak a csalók, a digitális eszközök körüli felhajtást kihasználva.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Hong Kong Értékpapír-felügyeleti Bizottság, az SCF a múlt héten adott ki figyelmeztetést két cég ellen, amelyek a közösségi médiában kezdték magukat nagyon aktívan reklámozni, és rendkívül vonzó befektetési lehetőséget kínálnak az ügyfeleik számára.
Az SCF arra hívta fel a figyelmet, hogy ha egy befektetés túl szép, hogy igaz legyen, akkor valószínűleg nem igaz.
„Az SCF kérésére a városi rendőrség lépéseket tett, hogy blokkolja a Hong Kong DAO és a Bitcuped honlapjainak az elérhetőségét. A hatóság emellett fel is szólította a nevezett weblapok működtetőit, hogy hagyjanak fel a tevékenységükkel, és függesszék fel a honlapjukon keresztül a tokenek értékesítését a lakossági befektetők számára.”
A Hong Kong DAO a HKD névre keresztelt tokent árusítja a saját honlapján, az SCF pedig azt gyanítja, hogy ez a token valójában nem létezik, a cég pedig valótlanságokat állít a saját szervezetéről, a működésükről, és az üzletükről. A hatóságok hasonló gyanúkat fogalmaztak meg a Bitcuped esetében is.
A projekt weboldala szerint a vállalat vezetőségében két ismert helyi vállalkozó, Laura Cha és Nicolas Aguzin is megtalálható, elnökként és ügyvezetőként, holott valójában egyikük sem rendelkezik semmiféle kapcsolattal a céghez.
A hatóság elmondása alapján a befektetőknek fokozott körültekintéssel érdemes eljárni minden esetben, amikor kriptopénzes befektetés kerül szóba.
„Az online terjedő csalások a legkülönbözőbb eszközosztályokra terjednek ki, és számos csatornán keresztül szervezhetik azokat. Az áldozatok minden esetben jelentős veszteségeket szenvednek. A befektetőknek óvatosnak kell lenniük, és mikor pénzügyi döntéseket hoznak, legyenek tudatában annak, hogy a területen rengeteg a csalás.”
Az ajánlások között szerepel az is, hogy a közösségi médiában, vagy az üzenetküldő alkalmazásokban terjedő befektetési lehetőségek esetén a szokásosnál is nagyobb óvatosság ajánlott, hiszen ezeken keresztül főleg átlagembereket, olyanokat környékezhetnek meg befektetési lehetőségekkel, akik nem számítanak szakértőnek a pénzügyi területen.
Olvastad már? Lekéstél a TAO rallijáról? Akkor következzen egy újabb nagyágyú
Forrás: news.bitcoin.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.