Egy holland tisztviselő a Bitcoin teljes betiltására szólít fel

-

Hollandiának be kell tiltania a Bitcoin bányászatát, kereskedelmét és tartását, mivel a Bitcoin nem felel meg a pénz három funkciójának egyikének sem, és a bűnözők számára is hasznos – érvelt egy holland tisztviselő.
Miközben Salvador elfogadja a Bitcoint törvényes fizetőeszközként, egy holland tisztviselő elítélte a kriptopénzt, és sürgős, általános betiltást követelt.

Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!


Pieter Hasekamp, a Gazdasági és Klímapolitikai Minisztérium alá tartozó Holland Gazdasági Elemzési Iroda igazgatója „Hollandiának be kell tiltania a bitcoint” címmel tett közzé egy esszét.
Az esszé címével összhangban Hasekamp széles listát sorol fel azokról az okokról, amelyek miatt a holland kormánynak azonnali teljes tilalmat kell bevezetnie a Bitcoin bányászata, kereskedelme és birtoklása ellen.
A tisztviselő szerint ez az árfolyam zuhanását okozhatja, mivel a Bitcoin „nem rendelkezik belső értékkel, és csak azért értékes, mert mások elfogadhatják”.
Ezzel kapcsolatban egy általános kriptoellenes narratívát idézett, azzal érvelve, hogy bármelyik kriptopénz nem képes betölteni a pénz három funkciójának egyikét sem – ilyen a számlaegység, a fizetőeszköz és az értékmegőrző.
Más gyakori bitcoinellenes érveket is idézett, például a biztonsági aggályokat, a csalás és az átverések kockázatát, és azzal érvelt, hogy a kriptó hasznos eszköz a bűnelkövetők számára.
Hasekamp szerint Hollandia lemaradt azokhoz az országokhoz képest, amelyek az elmúlt években „a kriptohájp megfékezésére” törekedtek.

„A holland szabályozók megpróbálták szigorítani a kereskedési platformok felügyeletét, de nem sok sikerrel. A Központi Tervezési Hivatal 2018-ban rámutatott a kriptokereskedés kockázataira, de arra a következtetésre jutott, hogy szigorúbb szabályozásra még nincs szükség” – írta a tisztviselő.

Esszéjében Hasekamp külön figyelmet szentelt a Gresham-törvénynek, egy monetáris elvnek, amely szerint a túlértékelt valuta, vagyis a „rossz pénz” hajlamos arra, hogy a törvényesen alulértékelt valutát, vagyis a „jó pénzt” kiszorítsa a forgalomból.

A Bitcoint „rossz pénznek” nevezve Hasekamp kiemelte, hogy Gresham törvénye a Bitcoin esetében éppen ellenkezőleg működhet:

„A kriptovaluták a „rossz pénz” minden jellemzőjét mutatják: tisztázatlan eredet, bizonytalan értékelés, kétes kereskedési gyakorlatok. […] Gresham törvénye visszatér? Nem, épp ellenkezőleg. A kriptovalutákat nem használják rendszeres fizetési tranzakciókban. […] A rossz pénz eltűnik a forgalomból, mert senki sem akarja többé elfogadni.”

Olvastad már? JPMorgan a medve piac jeleként mutatott a határidős piac gyengeségére

Forrás: cointelegraph.com

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!


Legfrissebb bejegyzéseink

A szakértők előrejelzései: A CATZILLA a Top 5 mémcoinok közé kerülhet 2025-re 500-szoros hozamot ígérve

Vendégbejegyzés Ahogy a kripto piacon drámai változások zajlanak, egy új versenyző vonzza az iparági szakemberek figyelmét. A CATZILLA, egy mémcoin, a top 5 token egyikeként emelik...

Charles Schwab leendő vezérigazgatója: „Még nem vettem kriptót, és most butának érzem magam”

Rick Wurster, aki jövőre veszi át a Charles Schwab banki és befektetési óriás vezérigazgatói szerepét, elismerte, hogy még nem fektetett kriptovalutákba, bár mostanra már bánja...

A legjobb 4 altcoin, amire figyelni kell 2025-ben : A Shiba Inu, a MTAUR, a Solana és az XRP

Az év szinte már csaknem kerek, már csak 9 nap van hátra az év tizenegyedik hónapjából. A kriptopiac egy bikafutás közepén van, amelyet Donald Trump választási...

A MicroStrategy 3 milliárd dollárt fektet Bitcoinba, zuhan az MSTR

A MicroStrategy, a híres üzleti intelligenciával foglalkozó vállalat, sikeresen zárt egy 3 milliárd dolláros tőkebevonást újabb Bitcoin-vásárlások finanszírozására. Azonban a cég részvényei, az MSTR estek, ami...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.