Online megosztani a készített tartalmat, ez egy kiváló módja, hogy az ember abból éljen meg, amit szeret csinálni.
A kriptopénzek segítségével pedig világszintre emelhető a fogyasztók elérése, és persze a bevételi lehetőség is.
Tovább bővült Magyarország legnagyobb bitcoin ATM hálózata. Keresd a CoinCash új ATM-eit a Konzolvilág üzleteiben is. A részletekért kattints!
Kriptóval monetizálható a közösségi média
A Youtube sikerének egyik legfőbb oka, hogy lehetővé teszi, a videófeltöltők részesülhetnek az oldalon megjelenített reklámok bevételéből.
Ez a lehetőség tulajdonképpen azt jelenti, hogy egy közösségi oldalon megosztott posztért pénzt kapsz, más streaming oldalakon pedig ez nem működik. Néhány más platformon, mint amilyen a Medium is, szintén hasonló utat követnek, a bloggereik hasonló módon juthatnak bevételhez.
Azok a felhasználók viszont, akik nem a fejlett országokban élnek, sokkal kevesebb lehetőséggel rendelkeznek.
Főleg amiatt, hogy lényegesen nehezebb a pénzügyi szolgáltatásokhoz való hozzáférés. Sokszor nem csak online fizetést nem tudnak elfogadni, de néha még otthoni internetkapcsolatuk sincsen.
A legtöbben okostelefonnal és mobilinternettel csatlakoznak a világhálóra, ritka, aki számítógépet használ.
A fejlődő országokban a népesség túlnyomó része nem bankolhat, nem lehet bankkártyájuk, és a napi pénzügyeiket főleg készpénzben intézik. Sokszor még a közüzemi számlákat is a helyi kioszkokban fizetik be, szintén készpénzben.
Ez a helyzet egyedülálló lehetőséget biztosít a bitcoinnak és a kriptopénzeknek, hogy betöltsék az űrt.
A másik, szintén sokszor lebecsült előny, hogy ezzel a módszerrel a kevésbé népszerű nézeteket valló, más platformokról kitiltott tartalomkészítők is pénzt tudnak csinálni a munkájukkal.
A tartalomgyártók mostanra sok platformon keresztül fogadhatnak el kriptopénzeket
Az online cenzúra látványos növekedése, és a nemkívánatos tartalomkészítők kitiltása azt eredményezte, hogy sok bitcoin alapú szolgáltatás indult el, amellyel kikerülhető a cenzúra.
A Patreon sikerétől inspirálódva jött létre a Bitbackert illetve a Bitpatron platform. Ezek megbízható módot biztosítanak a tartalomkészítőknek, hogy adományokat fogadjanak.
A Bitpatron a Lightning Network hálózatát is támogatja, a Bitbacker pedig több más féle kriptót is támogat.
A másik, még inkább cenzúra-álló megoldás, ha valaki saját BTCPay csomópontot indít, vagy LibrePatront használ.
A BTCPay egy önállóan beállítható, önmagát működtető platform, amely lehetővé teszi, hogy bitcoint fogadj rajta keresztül, vagy termékeket adj el azért cserébe. Hasonlóan néz ki a felülete, mint ahogyan a Bitpay, viszont a saját csomópontodat futtatva tudod feldolgozni a bitcoin illetve a Lightning Network tranzakciókat.
A LibrePatron a Patreon alternatívája, amely szintén a BTCPay bővítményét használja. Ennek segítségével tudnak a tartalomkészítők honoráriumot fogadni, mind kriptopénzben, mind fiat pénznemben.
Ez utóbbihoz a CashApp applikációt integrálták a rendszerbe. Miután pedig az önállóan futtatható, senki sem tud beleavatkozni a pénzügyeidbe.
Ezek a megoldások segítenek decentralizálni az internetet, és felvenni a kesztyűt a cenzúra ellen. Ami pedig még fontosabb, segítséget nyújtanak a tartalomkészítőknek, hogy világszintű platformokon jelenjenek meg, és szerezhessenek bevételt.
Mindezt teljesen függetlenül attól, hogy milyen pénzügyi infrastruktúrához férnek hozzá.
Olvastad már? Új XRP-csereszerződés lépett életbe a BitMEX-en
Forrás: bitcoinist.com
Várjuk hozzászólásaitokat itt lent, illetve a közösségimédia-felületeken. Ne hagyjátok ki a többi hírt, és iratkozzatok fel hírlevelünkre. Ne felejtsétek el nyomon követni oldalunkat a Facebookon .
Legyen szép napotok! 🙂