A hét eddig eseménytelenül telt a kriptopiac számára, sem a Fed megszólalásai, sem a makrogazdasági adatok nem idéztek elő nagy mozgást.
A BTC ismét bekerült 23 ezer dollár alá, de ez már sokadszor történik meg az utóbbi időben.
Jerome Powell, a Fed elnöke kedden tartott beszédet, szerdán pedig a FOMC szavait hallhattuk a gazdaság tekintetében.
John Williams a FOMC részéről elmondta, hogy ők megalapozottnak látják az 5% fölötti kamatokat is, míg Powell szerint jobb lenne ez alatt tartani a rátát.
Sokak szerint szükséges lenne, hogy az előre tervezettnél hosszabb ideig tartson a szigorúbb gazdaságpolitika.
A NASDAQ Index és az SP500 is 1% fölötti esést mutat, és a hét második felében az USA munkanélküliségi adatai is belezavarhatnak a képbe. Ha a számok rosszabbak a vártnál, az próbára teheti a bikákat.
A befektetőket ráadásul a kriptopiac irányából is meglepetések érhetik, hiszen az FTX, a Genesis, és a Silvergate Bank környékéről érkező hírek nagy hatással járhatnak a piaci résztvevők hangulatára.
Egy másik terület, ahonnan az egész szektorra hatást gyakorolható hírek érkezhetnek, az a SEC folyamatban lévő jogi eljárása az XRP tokent kibocsátó Ripple ellen.
1 billió fölött a kriptopiac
A hét közepén egy erős felugrással 1 billió dollár fölé került a kriptopiac kapitalizációja, mielőtt lassan visszacsúszott.
Erős támaszt talált viszont az 1009 milliárd dolláros szintnél, így fölötte tudott maradni a lélektani ezer milliárdos határnak.
Azt mindenesetre elmondhatjuk, hogy a top10 kriptopénz számára vegyesen teltek az elmúlt napok, láttunk esést és emelkedést is.
A MATIC pár százalékos erősödésnek örülhet, de nem ugyanez a helyzet a többiek esetében.
A DOGE kifejezetten nagy ütést kapott, és 2,81%-kal csúszott le.
Az ADA, a BNB, az ETH, és az XRP is másfél százalék körül gyengült, hasonlóan a BTC-hez.
Ugyanez a vegyes felállás igaz a top100-ra is, voltak nyertesek és vesztesek.
A ROSE, a NEAR és az ALGO nem panaszkodhat, 12, 6, és 4%-os emelkedést tapasztaltak a napokban.
A lista másik végén, a veszteségese között találjuk az RNDR, AGIX, GRT tokeneket, 16-18% közötti gyengüléssel.
A tőkeáttételes kereskedők sem örülhetnek túlzottan, emelkedésnek indult a piaci likvidációk száma, bár a megszokott, átlagos mértéket még nem lépte át.
A long pozíciók aránya 68%, így elmondható, hogy akik esésre számítottak, azok jobban spekuláltak.
A tőzsdék által lezárt pozíciók a szerdai 79 millió dollárnyi likvidációról kismértékben emelkedtek, 90 millió dollár fölé.
Az elmúlt 24 óra sokat emelt a számokon, az egy nappal ezelőttihez képest majdnem 30%-kal több kereskedő pozíciója zárult le az érfolyam elmozdulása miatt.
A Coinglass beszámolója alapján a nyitástól számított 12 órán belül 68 millióról 61 millióra csökkent a likvidált megbízások száma, de ennél is nagyobb mértékben esett le a négy órás időtávon megfigyelhető zárások száma.
16,7 millióról 5,5 millióra csökkent a mennyiség, az egy órán belüli zárás esetén pedig 3,3 millióról 0,878 millióra, ezek is jelentős visszaesésnek tekinthetők.
Olvastad már? A Binance legújabb támogatása repítheti az „egekbe” a Terra Classic-ot
Forrás: fxempire.com
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.