Az Ethereum alapítója, Vitalik Buterin számos fejlesztést javasolt a hálózat javítása érdekében, és a javasolt változtatások célja olyan problémák kezelése, mint a blokkjutalom kérdése, a hardverkövetelmények és a staking dinamikája.
Fejlesztések és újdonságok
Vitalik Buterin nemrégiben egy blogbejegyzésben osztotta meg elképzeléseit az Ethereum hálózatának jövőjéről.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
A Kenya-i Ethereum fejlesztői találkozón írt bejegyzésében Buterin hangsúlyozta a közösség legfontosabb kérdéseinek a fontosságát. Kiemelte, hogy az Ethereum fejlesztési üteme gyorsul, és sikeres lépéseket tettek.
„Az én nézőpontomból úgy tűnik, hogy az Ethereum fejlesztési üteme kifejezetten jó, és nagy lépésekkel haladnak a fejlesztőink. Az új megoldások jelentősen javítják a node operátorok teljesítményét és felhasználók élményét.”
A bányászok túl sokat keresnek
Buterin központi kérdésként említette a bányászati kinyerhető értéket (MEV), azaz ismertebb nevén a blokkjutalmat, amely az egyes blokkokért járó jutalomból, valamint a blokkba került tranzakciók díjából tevődik össze.
A MEV hatásának csökkentése érdekében Buterin egy kettős megközelítést javasol, amely jegyében a MEV minimalizálásának része MEV-mentes alternatívák és titkosított mempoolok létrehozása lenne.
A MEV izolálása a validátorok és tranzakcióépítők szerepeinek szétválasztását jelenti a centralizációs kockázatok csökkentése érdekében.
„Amennyiben a bányászoknak, a validátoroknak hatalmukban áll, hogy egyes tranzakciókat kizárjanak a blokkokból, akkor az támadásokhoz vezethet.”
Egy másik jelentős terület, amely szóba került, az Ethereum staking. Buterin körljárta az egyéni staking kihívásait, megjegyezve, hogy a 32 ETH minimum és a technikai bonyolultság sokakat visszatart a részvételtől.
A node-követelmények csökkentése mellett kisebb staking minimumok és decentralizált staking poolok kutatását is javasolta, amelyek tovább ösztönözhetik az egyéni részvételt és fenntarthatják a hálózat biztonságát.
A precíziós kereskedés itt kezdődik, Útmutató a TradingView sikeres használatához!
Az átlagfelhasználó nem ellenőrizheti a hálózatot
Buterin kitért az Ethereum node-ok futtatásához szükséges hardverkövetelményekre is, mivel jelenleg a node-ok jelentős tárolókapacitást igényelnek, és ez megnehezíti az átlagos felhasználók számára ezek működtetését.
Különböző vltoztatások bevezetése drasztikusan csökkentheti ezeket a követelményeket, így lehetővé téve a node-ok, a csomópontok egyszerű, otthoni számítógépeket történő futtatását.
Ez a megközelítés célja a hálózat további decentralizálása azáltal, hogy több felhasználót bevon a blokklánc fenntartásába.
Ezek a javaslatok és fejlesztések jelentős lépéseket jelentenek az Ethereum hálózatának decentralizációja és engedélymentessége felé, biztosítva a biztonságosabb és hozzáférhetőbb környezetet a felhasználók számára.
Kövesd a Kriptoworld-öt a Google News-on
Olvastad már? Hogyan segíthet a Bitcoin abban, hogy Solana új ATH-ra emelkedjen
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.