Hogy volt 2020 a kriptóban? Második negyedév

-

Április és június között a világ leginkább a koronavírus terjedésére figyelt, a kriptoszféra a Bitcoin-feleződést várta, miközben a Libra visszavonta korábbi terveit.

Az első negyedévről szóló összefoglaló ide kattintva olvasható.

Kifulladt a Libra

Április 16.
A Facebook digitálisvaluta-projektje, a Libra sok tervezésen esett át 2019-es bejelentése óta.
A cég először egy engedélyezett és engedélyek nélküli rendszert akart elindítani, amely lényegében lehetetlen, majd áprilisban szerényebb terveket jelentettek be a Libra Foundation (mai nevén Diem) által.
Az, ami eredetileg egy világmegváltó terv volt, egy stabilcointárcává alakult.

Bitcoin-feleződés

Május 11.
Nagyjából négyévente megfeleződik az újonnan forgalomba kerülő bitcoinok száma, ahogy Satoshi Nakamoto ezt 2009-ben megtervezte.
Az eredeti bányászjutalom 50 bitcoin volt, ez korábban már kétszer is megfeleződött. Mivel a maximális készlet 21 millió, és ennek nagy részét már kibányászták, így a feleződések biztosítják, hogy 2140-ig folyamatosan kerüljön forgalomba új bitcoin.
A harmadik feleződés 2020. május 11-én történt, ezzel 6,25 bitcoinra csökkent a bányászok jutalma.
A kereskedők arra számítottak, hogy ezt követően felrobban az árfolyam, de közvetlenül az esemény után még nem indult be.

Árfolyamingadozások

Május
A feleződést némi árfolyamin-gadozás követte, a bitcoin árfolyama 5000 dollárról májusra 10.000 dollárra emelkedett, majd a feleződés után vadul ingadozott.
Júniusban ez tovább folytatódott – 9000 és 10.000 dollár között mozgott az árfolyam.
Ez megalapozta a MicroStrategy számára, hogy augusztusban alacsony árfolyamon tudtak beszállni, amely megágyazott a bitcoin későbbi bika piacának, és az intézményi vásárlások kezdetét jelentette.

Rasszok egyenlősége

Május
Sok, kriptopénzekkel foglalkozó cég nem adott választ a George Floyd-ügy után kialakult, rasszok egyenlőségét hirdető mozgalomra.
Robert Greenfield IV, az Emerging Impact vezérigazgatója szerint a kriptoszféra válasza „nagyon gyenge volt, és szinte semminek nem mondható.”
Brian Armstrong, a Coinbase vezérigazgatója kiállt a Black Lives Matter mozgalom mellett egy azóta törölt Twitter-posztban, de novemberben megjelent egy New York Times-cikk, amelyben a cég korábbi alkalmazottjai elmondták, hogy a fekete alkalmazottak sokszor diszkriminálva érezték magukat a cégnél. A Coinbase tagadta a vádakat.

UCSF-támadás

Június 30.
Júniusban hackerek vették célba a San Franciscó-i Orvosi Egyetemet, és 1 millió dolláros váltságdíjat kértek bitcoinban.
Ez csupán egyike volt az idei támadásoknak melyeknél kriptopénzt vártak mint váltságdíj.

Olvastad már? Hogy volt 2020 a kriptóban? Első negyedév

Forrás: decrypt.co

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.

Legfrissebb bejegyzéseink

Így reagált a bitcoin és az ethereum árfolyama az amerikai CPI-adatokra

A legutóbbi USA fogyasztói árindex (CPI) jelentés 0,4%-os növekedést jelzett decemberben, így az éves inflációs ráta 2,9%-ra emelkedett. Ez az emelkedés, amelyet elsősorban az emelkedő...

A Bitcoin-nak 102.000 dollárt kell támogatássá alakítania, hogy megakadályozza a 90.000 dolláros visszahúzódást

Vendégbejegyzés A Bitcoin árfolyam Donald Trump amerikai elnöki beiktatása után a lélektanilag kulcsfontosságú 100.000 dolláros szint alatt maradhat, egy bizonyos árszintet pedig különösen nehéznek bizonyul áttörni. Mivel...

Bonk (BONK) árfolyam elemzés 01.18.

Prémium Bonk (BONK) A mémcoin piac erős emelkedő fordulatot tapasztalt, mivel a Bitcoin árfolyama ma sikeresen tartja értékét a 100 ezer dolláros határ felett. Miközben az olyan top...

Egyszerűbbé válik a kriptovaluták adózása az Egyesült Államokban

A CNN szerint 2025-től kezdődően a kriptotranzakciókat harmadik félnek történő jelentéstételi kötelezettség alá vonják, ami azt jelenti, hogy az ilyen tranzakciókról szóló információkat elküldik az...

Legolvasottabb híreink

Vendégbejegyzések

SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!

This field is required.