A Wall Street Journal egy cikkében összefüggésbe hozta az USDT stablecoin kibocsátóját, a Tethert, és a Bitfinex tőzsdét számos illegális tevékenységgel köztük csalással, pénzmosással, és terrorfinanszírozással.
A cikk állításai szerint a Bitfinex és a Tether úgy próbáltak kapcsolatban maradni a globális bankhálózattal, hogy különböző fedőszervezeteken, cégeken keresztül kezelték a bankszámláikat, amelyeket hamisított dokumentumokkal hoztak létre.
Kriptovalutát vennél vagy eladnál? Próbáld ki a CoinCharlie-t, Magyarország legújabb kriptováltóját!
Az újság állítása szerint pedig ezek a fedőcégek több esetben is kapcsolatba hozhatók különböző illegális tevékenységgel.
A cikkben kifejezetten megemlítik a Harborne és az AML vállalatokat, amelyek közül az előbbi 12%-os részesedéssel rendelkezik a Bitfinex tőzsdében, de nem gyakorol vezetőségi jogokat.
Február 21-én, egy héttel a per előtt viszont a WSJ helyesbítést kellett, hogy leközöljön, és egy szerkesztői megjegyzést is hozzáadtak a kérdéses cikkhez.
A Harborne és az AML esetében a cikkből arra lehetett volna következtetni, hogy ezek is kapcsolatba hozhatók az illegális tevékenységekkel, a dokumentumok hamisításával, és a banki ügyeskedéssel.
Így ezeket a részeket kivették a cikkből, hogy elkerüljék a problémákat.
Végül mégis perrel kell, hogy szembenézzenek, a WSJ szóvivője pedig elmondta, a Harborne jogi csapatával is konzultáltak az esetről, és ennek hatására vették ki a cikkből a félrevezető állításokat, valamint a szerkesztői megjegyzést is ezért jelentették meg.
A per nem csak a WSJ ellen irányul, hanem annak anyacége, a Dow Jones is a vádlottak padjára kerül, mivel a perirat szerint aktívan részt vett a valótlanságok terjesztésében.
A szóvivő elmondta, a cég elkötelezett, hogy jogi téren is megvédje magát, és komolyan veszik a saját újságírói hitelességüket, felelősségüket.
A WSJ nem először hazudik a kriptók terén
Tavaly a WSJ arról közölt cikket, hogy a Hamas terrorszervezet több, mint 130 millió dolláros adományt kapott kriptopénzekben az előző években.
Erre a cikkre hivatkozott Elizabeth Warren amerikai szenátor is, aki 100 képviselőtársával együtt arra bíztatta a Fehér Házat, hogy legyenek betiltva a kriptopénzek.
A blokklánc-elemző cég, az Elliptic viszont semmiféle erre utaló jelet nem talált, semmi bizonyíték nincsen rá, hogy a szervezet milliós adományokat, jelentősnek számító pénzösszeget kapott volna kriptopénzek használatával.
Olvastad már? Az Ethereum ETF 2024-ben? A kíváló kripto ügyvéd pesszimista
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Tájékoztatás: A kriptoworld.hu oldalon található információk és elemzések a szerzők magánvéleményét tükrözik. A jelen oldalon megjelenő írások, cikkek nem valósítanak meg a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést és a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.
Bármely befektetési döntés meghozatala során az adott befektetés megfelelőségét csak az adott befektető személyére szabott vizsgálattal lehet megállapítani, melyre a jelen oldal nem vállalkozik és nem is alkalmas. Az egyes befektetési döntések előtt éppen ezért tájékozódjon részletesen és több forrásból, szükség esetén konzultáljon befektetési tanácsadóval!
A cikkekben megjelenő esetleges hibákért téves információkból eredendő anyagi károkért a kriptoworld.hu felelősséget nem vállal.